Gerçek Spor Sitesi

Gerçek Spor Sitesi

27 Haziran 2017 Salı
Protesto haftası!

Siyah giyerek tepki vermek moda. Protesto haftası etkinliklerine siyah formalı Galatasaray?da uymuş!

24 Eylül 2007, Pazartesi Yorum Yaz
A+ A-

Siyah giyerek tepki vermek moda. Protesto haftası etkinliklerine siyah formalı Galatasaray’da uymuş! Üç gol atıp fiyakalarını bozan Sion’u mu protesto ettiler ne? Rüzgârlıydı hava. Bu vaziyet ilk yarı fırtınamsı duruma karşı oynayan ev sahibine yaradı, Cim Bom top kontrolünde sorun yaşadı. Kadir Özcan ‘Kale arkasına doğru vurun, o top döner içeri düşer‘ dedi belki! Çünkü top savruluyor, Orkun dışarı gitti diye bırakıyor ama melun yuvarlak kale alanına düşüveriyor. Bu şartlarda taktik maktik uğraşmayacak, paldır-güldür oynayacaksın. Kader güldürür belki!
Yıllardır söylüyorum ‘Burası su doldurulacak ve sörf, yelken, fita, mita merkezi olacak. Adını da Esençatı koyup Alaçatı’ya çağrışım yapacaksın ki, sosyete gelsin!’ Sutopu da oynanabilir ama ayak topu asla. Lincoln gibi adamın bile üç topu Marmara’ya, ikisi Yeşilköy’den kalkan uçağa doğru gitti. İnsan telafatı olmasa da, futbol telafatı oldu. Şaş’ın penaltısı sebebi, balon gibi uçup ceza alanına düşmesi, Karan’ın kaçırması da uçan topun denize düşüp kaybolması endişesidir. Sağlama aldı! Khalid’e tutanak mukabili, teslim etti.
Bouzid fena oynamadı. Hele bir topuk pası yaptı! Şahane. Cim Bom’un üç Hakan’ından bir gol çıkar mı diye beklerken, Karan öyle bir gol attı ki... Aman Yarabbim! Khalid bile ‘Yediğime değdi’ demiş, kaçan penaltının tutanağını yırtıp atmıştır 0-1...  Berbat 90 dakikanın tek ışıltısı, bu estetik gösteri oldu.
Olimpiyat Stadı futbolun, mutbol olup dekatlonla, pentatlon arası uygulanması şeklidir. Bu nedenle sporcuları memnuniyetsiz kalıp eleştirmek haksızlık olur...