ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Pandora'nın kutusu

13.11.2007

Galatasaray'da Pandora'nın kutusu açılmalı artık. Kırıldığı halde; yen içinde bırakılan kol kangren oldu.

Galatasaray’da Pandora’nın kutusu açılmalı artık. Kırıldığı halde; yen içinde bırakılan kol kangren oldu. Sonuçta bırakın kolu gövde bile kaybedilebilir. Yöneticiler dar alanda kısa hesaplaşmalar yapsa da, bu vaziyetin kulübe yararı yok, zararı çok. Şöyle bir düşünüyor ve 1997’den bu yana devamlı uyardığımı ve maalesef hep haklı çıktığımı görüyorum. Benim uzaktan görüp tespit ettiklerimi, camianın ve sorumlu konumdakiler nasıl görmez ve tespit edemez. Mümkün mü? Asla. Ama asıl olan kulüp çıkarları değil, idare (!) mekanizması ve bildiğini okuma felsefesi olunca, çözüm kolay... Bak fakat görme!
Bu kulüp iyi yönetilemediği için tersin giderken, Fenerbahçe uyguladığı doğru kriterlerle Galatasaray’ı maddi-manevi geride bırakma yolundadır. 10 yıl önce müthiş bir jenerasyonun yakalanması şansı, günü sportif anlamda kurtarmıştır. Kurtarmıştır da ekonomik anlamda ne olunmuştur? Batılmıştır... Hem de gırtlağa kadar. Kulüp hakkını, girdisini, çıktısını kendi içinde dahi arayamayan camia, dışarıya karşı ne yapabilecek? B Şeref tribünü meselesi var; yüz karası. Transfer hikayeleri var;  daha da yüz karası. İçeride birbirlerini suçluyorlar, dışarıda ise sus pus oluyorlar.
Hürriyet’ten Ali Naci Küçük’ü  kutluyorum. Hiçbir yerde olmayan haberleri tek-tek sızdırıyor. Pardon! ‘Yansıtıyor’ diyecektim! Bu başarıda katkısı ve dahli olanlar da, kutlanmayı hakediyor elbette. Fakat ‘hiçbir muhabire konuşmuyorum, tüm açıklamalarımı resmi sitemiz aracılığıyla yapıyorum’ deyipte, kamuoyunu yanıltacak haberleri hep aynı adrese fısıldarsan olmaz. Dikte ettirmek ve beyinlere yerleştirmek istediğin fikirleri, salacaksın... Suskun bir kimlik örnekleyeceksin ve sonra her işi hallettiğini zannedeceksin! Gaz verdiklerin inanır ve ona göre de ses çıkarır ama hepsi o kadarla kalır.
Bilmem anlatabildim mi?

0 YORUM