ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Malatya evinde güzel

26.02.2018

İç sahadaki son 3 maçından 7 puan çıkartan Yeni Malatyaspor, taraftarı önünde ligin son sırasındaki Karabük’ü de zorlanmadan devirdi. Galibiyet golleri Doria, Boutaib ve Barazite’den geldi.

Her açıdan karalar bağlamış Karabükspor futbolcuları, onurlu mücadele ve dirençleriyle futbolun haysiyetli emekçiler işi olduğunu kanıtladı dün yine. Evkur Malatyaspor, Süper Lig’e ev kurdu. Erol Bulut doğru, olmazsa olmaz disiplin kriterleri ve sağlıklı futbol yapısı oluşturdu. Eksikler yok mu? Elbette var ama eksik zaten futbolun akıl hamurunda var! Daha henüz dakika 1 ’de Ferhat sakatlandı, 5’te çıktı. 10’da Leandrinho kolayı yapamadı. 14 ve 22’de Çağlar kurtarışları sonrası 23’te Doria’nın kafa golü geldi: 1-0. 28’de Leandrinho çabuk olamadı, Malatya savunması rövaşata lüksüne kaçarken, Murat Yıldırım üst üste Karabük hamili 2 gol olasılığını önledi. 45 ’te Adem ve Çağlar karşılıklı futbol güzellikleri örnekledi. İlk yarı bitti. 

Karabük’ün kara bahtı! 

Puan ve vaziyetten bihaber biri istatistiklere baksa ‘maç ortada’ derdi ama işin aslı öyle değildi. Zaten olay istatistiklerle müsemma ortamda gitti. Karabük kaçırdı Malatya attı yani! 52 ’de Adem’in üst direkten dışarı giden şahane şutu var. 60’ta Cishokko-B outaib işbirliği bilardo estetiğinde bir gol getirdi: 2-0.. Ve 69’da Barazite’nin dokunuşuyla skora 3-0’a gitti. 87’de Leandrinho sahadaki Karabük 11’ inden gol atan ilk futbolcu olma şansını yine kullanamadı. 90’da Mina resitallerinin devamı ve neticede Bliznichenko’nun düşürülmesiyle kazanılan penaltıyı attı da, 3-1 oldu ve bitti. Puanını 32’ye taşıyan Malatyaspor sevinirken, Karabük 3-5 pozisyon yakaladığı deplasmanda yine kara bahtına yandı.
0 YORUM