ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Komonostlar Moskova'ya!

04.04.2008

Neredeeen nereye geldik. Hatırlayın şöyle bir; kim işine gelmeyen, bir şey duysa basardı feryadı "Komonostlar Moskova´ya!"

Neredeeen nereye geldik. Hatırlayın şöyle bir; kim işine gelmeyen, bir şey duysa basardı feryadı “Komonostlar Moskova’ya!” Demirperde ötesi hiç bilmediğimiz, orada herkes ‘KGB elemanıdır’ dediğimiz, kadınlarını Amerikan menşeli filmler etkisiyle, ‘erkekten dönme’ gibi zannettiğimiz bir sırlar alemi. Yanılmış, yanıltılmışız! Sıkardı biraz ‘Hedefimiz, hayalimiz, umudumuz Moskova’ demek için. Oysa şimdi öyle mi? Hayaller, hedefler ve umutlar, Moskova için. Fenerbahçe’nin Şampiyonlar Ligi Finali oynamasına duacıyız ve sesleniyoruz: ‘Türkler Moskova’ya!’
Galatasaray’ın yaktığı ‘Dünya futbolunda var olma’ meşalesini, şimdi Fenerbahçe taşıyor ve kazanan Türkiye oluyor. Bu nedenle kulüpçülük fasit dairesinden kurtulmalı ve milliyetçi olmalıyız! (Ergenekon’luk bir şey mi söyledim yahu ben?) Neyse ülke bölünmez bütünlüğü, Ay-Yıldız, birlik ve dayanışma için tavrımızı koyalım da, kim ne derse desin! Gencecik evlatların koşa koşa vatan için şehadete gittiği yerde, olmadık baskılar vatansevere laga luga gelir, haberleri yok.
Alman teknik adam konuşmuş: “Takımı çok sık değiştirmem, bize olumlu şekilde yansıdı!” Dalga mı geçiyor Kalli? Aslında kuşku duymuyorum. Ama Galatasaray gibi ciddi bir kurumda, böylesi açıktan açığa olanıyla, ilk kez karşılaşıyorum. Merak ediyorum, Almanya’da amatör ligde dahi kulüple, LEGO gibi oynamasına müsade ederler mi? Görev yaptığı değil, izinli gittiği ülkede her seferinde hastanelik olmasını, doğal karşılarlar mı? Kulüp kendi tıp doktorlarına, gerçek sağlık durumunu öğrenmek için test yaptırmaz mı? Çocuk oyuncağı değil ki! 1 milyon 200 bin Euro veriyorsun. Geçen sene araştırma (!) yaptı diye de 100 bin Euro’dan fazla vermişsin. Araştırma sonuçları da yabancısıyla, sonuçlarla ortada! Ve Kalli’ye gelecek kurdurulacak...
Alman’ın her ayrıldığı kulübe teknik adam diye, mutlaka birini kakalaması... Sonra bu arkadaşların gaibe karışması, nasıl olur da necip yöneticileri uyandırmaz? Hayret! Hollman, Akcan, Briegel hangi teknik adam literatürüne geçti, var mı bilen?

0 YORUM