ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Kazanamazdı!

22.01.2008

Galatasaray uzun süredir hasret kaldığı taraftarına kavuşmamış olsaydı, kazanamazdı.

Galatasaray uzun süredir hasret kaldığı taraftarına kavuşmamış olsaydı, kazanamazdı. 90 dakika sonrasını şöyle bir düşündüğümde, iyice emin oldum ve söylenmekten kendimi alamadım: “Bu maçı, bu takım kendi başına kazanamazdı.” Neden? Gerçekten genç ağırlıklı bir kadrosu var Cim Bom’un. Sivasspor, Beşiktaş ve Fenerbahçe’nin rahat galibiyetleri sonrası zaten var olan baskı iyiden iyiye arttı. Üzerine de Bursaspor’un futbol değerlerinden çok, sertlik aksiyonlarına baş vurması ve Galatasaray futbolcularının da rövanşa (!) hazır olması! Düşünün baskıyı.
Böylesi kritik bir ortamda sporcuların sakatlanan motivasyon ve gereksinimleri olan hırs değerlerini, tribünler artıya geçirmiş ve Sarı-Kırmızılılar çok zor bir rakibi 3 puanla geçip gitmiştir.
Oyunun tamamında ev sahibinin ‘İşte yüzde 100 gol’ diyebileceğimiz bir pozisyonu yoktu. Tek sayı da İsmail’in gafleti ve Nonda’nın mükemmel gol vuruşuyla geldi. Aybaba kavga yerine futbolu seçtiğinde de, tek devre yetmedi konuk ekibe. Ama tribünlerin tüylerini diken diken eden Bursaspor pozisyonları ve Orkun kurtarışları çokçaydı. Servet ve Mehmet Topal da paragraf açılması gereken değerler bence.

Bu destek sürmeli
Zaman zaman kolay ve çabuk oyun tercihleriyle ‘İşte oldu’ dediğimiz Galatasaray, bazen tanınmaz hale gelebiliyor. Bu durumda taraftar aksiyonunun devreye girmesi ve işi çözmesi şart. Genelde yalnız bırakılan takım, nihayet aradığı olumlu tribün katkısını buldu. Umarım gelecek karşılaşmalarda da aynı etkinlik devreye girer. Çünkü Lincoln, Ayhan, Okan, Linderoth ve Hasan Şaş gibi değerlerinin sakat olması nedeniyle, zaten sıkıntı yaşayan Cim Bom, bir de taraftar yokluğu nedeniyle eksik kalırsa, hedefine varamaz. Yazık olur emeklere.

Bir papaz şart!
Mehmet Topal muhteşem oynuyor, ama yanına bir futbol papazı şart. Hem oyunu yönlendirecek, hem yönetecek hem de yön değiştirecek. İşte o zaman Topal’ın performansı, sağlamlara (!) taş çıkartır. Bu isim Basinas olmalı. Milli maçlarda neler yaptığını gördük. Mal ortada ve kalitesi belli. Daha ne diyeyim ki? Taraftar geldi, bir de futbol papazı geldi mi? Olur gibi!

0 YORUM