Gerçek Spor Sitesi

Gerçek Spor Sitesi

22 Haziran 2017 Perşembe
GS-BJK ve FB!

Medyamız bir tuhaf... Futbolun birçok kurumu da! Vaziyet öyle bir hale geldi ki; GS-BJK ve FB! Hatta, Süper Lig de dahil 17 kulüp ve FB! Kantarın topuzu, pusulanın kadranı Fenerbahçe tarafına doğru iyice kaçtı yani.

11 Nisan 2008, Cuma Yorum Yaz
A+ A-

Medyamız bir tuhaf... Futbolun birçok kurumu da! Vaziyet öyle bir hale geldi ki; GS-BJK ve FB! Hatta, Süper Lig de dahil 17 kulüp ve FB! Kantarın topuzu, pusulanın kadranı Fenerbahçe tarafına doğru iyice kaçtı yani. Galatasaray’a verilen anlaşılmaz ceza ve ardından Beşiktaş’a da çarpan eza. Planlı, programlı, hatta rakibe göre ayarlı!
Kemal Dinçer ve grubuyla bu iş olmaz. Ömer Üründül de tescilli Fenerbahçeli, ama hiç kimsenin gıkı çıkmamıştı. Neden? İşini doğru ve dürüst yapmıştı da ondan. Ehhh böyle olunca da kendi camiasınca muteber addedilmedi ve yerine ‘Sustalı’ seçildi. Böyledir bu işler. Yiğit namıyla anılır! Kemal bey bıçağı saklamaya çalışınca yakalandı ve hep o sahneyle akıllarda kaldı.
Benzerini bir başka menacer yapsa, ne diyecek veya diyebilecek Dinçer? Adam da savunmasında ‘Ben bu işi sizden öğrendim’ yazsa mesela... Eski menacer arkadaş, Hasan Doğan’a en büyük zararı verecek kimliktir ve orada bulunması doğru değildir. Hakkaniyetli davranmıyor, davranamıyor çünkü.
Eğer Dinçer ve ekibi doğru uygulamalar içinde olsa, Ankara sonrası hemen kapanan ASY’nin ardından, Şükrü Saracoğlu da kapanmalıydı. GS ve BJK taraftarını pür dikkat izleyen gözlemciler ve sustalı hızıyla gerçekleşen işlemler! Ama söz konusu Kanarya olunca ‘sustalı sistemi’ arızaya geçiyor. BJK ve Kayseri müsabakalarında Fenerbahçe tribünleri ne yaptı? ‘I love you’ söyleminden Galatasaray’a ceza kesen zihniyet nerede şimdi? Yoksa hakaret serbest mi?
10 milyon Dolarlık Sivas’ı ve Uygun başarısını görmezden gelenler, ‘100 milyonluk Fenerbahçe, 400 milyonluk rakibine elendi’ diyor. Utanmasalar madalya takacaklar! Şu berbat Chelsea futboluna elenerek, hepimizi kahrettiler arkadaş. Bu gerçeği neden dile getiren yok? Moskova hayallerimizi yıkan, Chelsea değil ki! Fenerbahçe’nin turu istediğini, aradığını gören var mı? Pısırık oynar, ‘korku dağları bekliyor’ felsefesi uygularsan, olacağı bu.
Şimdi medya gazı, gözlemci ve temsilci desteğiyle şampiyon olunacak... Pekiii dışarıda ne olacak? Yine aynısı olacak. Bekleyin görün.