ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Grip ve zatürriye!

21.12.2007

Kalli'nin grip olduğu yerde, Galatasaray zatürriye olacaktı. Fransız aşısıyla kurtuldu! Ama bu kafayla tehlike yine kapıda.

Kalli’nin grip olduğu yerde, Galatasaray zatürriye olacaktı. Fransız aşısıyla kurtuldu! Ama bu kafayla tehlike yine kapıda. Bayramlık kurban bizden değil, Atina’dan gitti! El marifetiyle gerdeğe girmeyi sindirir mi Galatasaraylı? Bilemem ama mutlaka tartışma mecburiyeti var, ‘Bu ne hal?’
Kulüp yanlış yönetiliyor. Amerika’da tez konusu olacak, 58 milyon dolarlık transferden, 203 milyon dolara vardığı söylenen borçlara kadar, her yer arızalı. Süren zamanı filizlenen çöküş devam ediyor. Bu yaralar pansumanla geçmez. Statükocularla da bu kulüp selamete eremez.
Kurumsal yapıyla ilgili adım atılmayan yerde ferahlık olur mu? Sportif başarı sarmalına sarılan yapı, ekonomik doğrulara yönlenmedikçe batar. Doğan Grubu ve Ülker sponsorlukları doğru kullanılmamış, büyük kaynaklar savrulmuştur. Doğru stratejisi olmayan kurumlar, müebbet hapis yiyen suçlu gibi ömrünce sıkıntı çeker.
Emre Aşık gönderilmemeli, diye çok yazdım. Gönderdiler. Song Afrika Kupası’na gidecek ve sıkıntısı çekilecek. Görünen köyü sezon başı göstermiş, anlatamamıştım. Üzerine de kadronun en önemli adamlarına yanlış yaptılar ve takımın kafasını, yün çilesi gibi karıştırdılar. Çileyi çeken kim? Taraftar.
Tribünler dolmuyormuş! Sen insanların insan gibi stadyuma girmesini sağlayamazsan nasıl gelsinler? İstanbul’da en kısa mesafe bile 3 saat trafik çilesi çekersen aşılıyor. Çilenin büyüğü de ASY kapılarında yaşanıyor. Futbolu eziyet haline getirdiğinde taraftara ‘neredesiniz?’ deme hakkın olmaz ki.
Bomba transferlerin çoğu gerçekten bomba(!) çıktı. Adamlar yok ortada. Bu kadroya gerekli olan Denizlisporlu Yusuf Şimşek’tir, Emre’dir. Hücum adı altında karmaşa üreten, ‘telaşe memuru savrukluğu’ izleten Galatasaray orta alanına ferahlık getirip denge üretecek adamdır Şimşek. Grip vaziyetinden zatürriye sürecine geçmeden uyanın!

0 YORUM