ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Gestapo generali!

30.09.2007

II. Dünya Savaşı sonrası... Müttefik Divan-ı Harp, bir Gestapo generalini yargılıyor. Heyet sigarasını içerken, tiryaki olduğu belli Alman'a da ikram edilir. Kabul etmez general. Karar verilir: 'Ölüm.'

II. Dünya Savaşı sonrası... Müttefik Divan-ı Harp, bir Gestapo generalini yargılıyor. Heyet sigarasını içerken, tiryaki olduğu belli Alman’a da ikram edilir. Kabul etmez general. Karar verilir: ‘Ölüm.’ Az sonra idam edilecek suçluya son sigarasını ikram ederler. Yine reddeder Alman ve ‘Burada sigara içilmez’ levhasını işaret eder.
Böyledir Almanlar... Kurallara son derece bağlı. Bu genetik yapı dün sabah devreye girince Kalli, muharebeyi kaybetmeyi göze alıp önemli silahlarından ikisini tribüne yolluyor. İşin özünde haklıdır da. Amaç harbin sonunda kazanmak değil mi? Üstelik Florya’da duvara asılı, Kalli kanunları belli. İki deneyimli yapmayacaktı. Sorun başka türlü çözülür müydü peki? Belki!
Galatasaray operasyonu, Beşiktaş’ın da kafasını karıştırmış gibi. Cim Bom daha iyi pas yapıyor. Konuk mu? Tutuk. İki pozisyonda Nobre’yi görseler, elini kolunu sallayıp gidecek, ama top başka adrese yollanıyor. Korner mi, değil mi? Dereli de süzemeyip, üç görülemeyen (!) bir araya gelince, ortaya çıkan Galatasaray golüdür. Hakanlar’ın, Balta olanı ve 1-0. Bu çocuk aslında zambak, zambak!
Beşiktaş, Marsilya’dan ders almış belli! Sertlik yerinde maşallah, ama ‘Topu yine ileride tutamıyorlar’ derken, Tello iyi çaktı 1-1, sonra Nonda ofsaytta kaldı ve ara!
İkinci yarı önce Yozgatlı, sonra Delgado var, Galatasaray mı? Aynı... Gol arıyor Arıkan’a takılıyor. Arda’ya yapılan penaltı, Nonda vurdu: 2-1. Son turfanda Topal ve Bouzid oyunda! Beşiktaş’ta da Higuain. Kalli galibiyeti koruyacak, Sağlam beraberliği kurtaracak. Alman’ın isteği gerçekleşti. Bitti.
İki büyükten çıkan küçük futbolun kazananı Galatasaray ve elbette Kalli...

0 YORUM