ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Galatasaray nereye?

25.12.2007

Sorulmalı: "Galatasaray nereye?" İyi yöne gitmediği kesin de, belki uyandırırız sorarsak 'Nereye?' diye.

Sorulmalı: "Galatasaray nereye?" İyi yöne gitmediği kesin de, belki uyandırırız sorarsak 'Nereye?' diye. Aslında savcı ve hakim konumunda olması gerekenler kongre üyeleri, duayenler. Ama üzerlerine ölü toprağı serpiştirilmiş gibi. Akıl almaz bir teslimiyet duygusu ve hali sarıp sarmalamış camiayı. Merak ediyorum, Fenerbahçe'nin gelişiminide mi göremiyorlar? Ezeli rakip, Galatasaray'ın sportif çıkışı sonrası, müthiş bir dayanışma içine girdi ve sağlıklı yola girmeyi başardı. Aziz Yıldırım yepyeni bir tarihi yazmanın hazırlıkları içindedir artık. Maddi manevi. Ya Galatasaray? Milenyuma girdiği dönemde, Fetret Devri'ne dönmek için, ne gerekirse yapmayı başardı!

Gündemim aynıydı
Oftaş karşısında galip gelinse ve Ankara'dan lider olarak dönülseydi 'Ne yazacaktın?' diye sormayın. Yine aynı şeyler olacaktı gündemimde. Çünkü sorun Galatasaray'ın sportif başarı veya başarısızlıkları değil, kulüp değerlerinin uğradığı erozyondur. Hesap sorulmayan, sorumlulukların bedeli olmayan kurumlar batar. Geçmişte gerçek anlamda mesuliyeti olan, vicdanına vereceği hesap tüm sorgulamalardan daha önemli olanların yönettiği Galatasaray, son 10 yılda başka hesapların içindekilere teslim edilmiş ve bu hale gelinmiştir. 5 liralık harcama için, kırk sefer hesap soranların yerinde yeller esmekte, 203 milyon Dolar borç için 'ne olacak yani!' denmektedir.

Kulübeye bakın!
Transferine 58 milyon dolar harcanan kulübün Ankara'daki yedek kulübesine baktınız mı? Ya da teknik direktör diye duranına! Mahalle takımı antrenörü dahi böylesi sorumsuzluk yapamazken, yaptırılmazken! Feldkamp'ın felçkamplığı tutuyor ve maç saatlerinde Almanya'ya dönüyor. Olur mu? Hangi ciddi kulüpte böylesi başı boşluk var? Arda ve Sabri alt yapıdan süt kuzusu gibi geldi. Yukarıda neler oldu da, çocuklar bu vaziyete geldi? Sorumlu kim? Yöneticilerin gazeteci yönlendirdiği yerde, çocukları da başkaları yönlendirir ve utanılası tepkiler hep birlikte izlenir. Galatasaray'da yaşanmayanların sıradan sayıldığı kötü günler içine girilmiş ve çöküş süreci öne çekilmiştir.
Not: Galatasaraylı eski futbolcu Torik Necmi (Erdoğdu)'nin eşi Nur hanım Hakkın rahmetine kavuşmuştur. Rabbimin rahmeti Nur yengemin üzerinde olsun.

0 YORUM