ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Er meydanı...

22.04.2008

Bilgiç JR. 'Mecidiyeköy er meydanında' ibaresini kullanmış. Gürcan´ın böylesi tanımına katılmamak mümkün mü?

Bilgiç JR. ‘Mecidiyeköy er meydanında’ ibaresini kullanmış. Gürcan’ın böylesi tanımına katılmamak mümkün mü? Elbette ‘Er meydanı’. ASY’de taraftar koltuğuna at pisliği döşenmez. Gelen konuklar, lağım içinde bekletilmez. Futbolcular koridorlarda darp edilmez. ‘Karşı taraf yazarları gelmesin, can güvenliği veremeyiz’ de denilmez.
Geçtiğimiz sezonun ayıbını da unutmak mümkün değil elbette. Çirkin bir provokasyon ve Galatasaray’a verilen büyük zarar. Umarım gereken ders alınmıştır da, tekrarı yaşanmaz. Bu konuda ultrAslan Başkanı Alpaslan’a, tribün liderleri Sebahattin’e, Yılmaz’a ve diğer tüm arkadaşlara güveniyorum. ‘ASY er meydanı’ olarak tescillenmeli.
Halat gibi gerilen İstanbul B.B., Fenerbahçe’nin Denizli’deki akıbetine uğradı ve beklenen olmadı! Aşırı gerilim motive etmez, aksine var olan gücü de yok eder. Çocukların başına gelen budur.  Avcı’nın ekibi bu takım değildi. Yerlerine başkaları gelmişti sanki. Cim Bom’un çok doğru oynadığını da bilelim.
Pazar akşamı tek taraflı yayınlar ve yorumlar nedeniyle çileden çıkmayan Galatasaraylı kaldı mı, bilemiyorum. Tamam Balta kartı hak etmişti, diyelim ki Emre de kabahatliydi. Ayhan hep bildiğimiz Ayhan... Ama Dereli ve rakip sütten çıkmış ak kaşık diye de yutturulmaz ki. Provokenin babası vardı, ama bir kısım arkadaş tınlamadı, Cim Bom’u infaza soyundu.
Rıdvan Dilmen; sen ulusal değersin. O zaman kulüp kimliğini kenarda bırakacak ve hakkaniyet neyse onu yazacak, konuşacaksın. Arda’nın pozisyonunda ne var? Buz gibi golü yemek, sana mı kaldı? Hakan Balta tamam da, ya Tjikuzu? Ödül mü verilmeliydi? Erman’ı da tanımakta güçlük çekiyorum bazen. 40 kere baktığın pozisyona ‘Gol değil’ diyorsun. ‘İlk anda ne görürsen o’ diye öğreten sen değil misin? Kız maçında bile düdük çalmazlar o pozisyona.
Dilmen veya Toroğlu’nun yanında Tanju Çolak da olsa mesela! Bakalım o zaman aynı rahatlıkta konuşacak ve Galatasaray pozisyonlarını infaza soyunabilecekler mi, merak ediyorum. ‘Körler ve sağırlar birbirini ağırlar, parsayı Fenerbahçe toplar’ zihniyeti, kulüplerine zarar veriyor. Göremiyorlar. 

3 YORUM
 • avrupaslanı 22.04.2008 18:50:01
  1

  .

 • Requiem Aeternam 22.04.2008 21:34:17
  2

  Galatasarayın attığı ilk gole nizami demeniz oldukça ilginç gerçekten.. Ayrıca maç içinde Ayhana "gösterilemeyen" bir sarı kartın haricinde verilmeyen 2 de kırmızı kart var.. Yazdığınız yazılar genelde güzel olmasına rağmen bu çok saçmaydı bence..

 • ua_sebo_reis 23.04.2008 00:31:07
  3

  çok doğru bi yazı yazmışsın tebrikler abi ardanın faulü varmış baltaya kırmızı gerekirmiş ya tjikuzunun hareketine ne demeli allah muhafaza bi gelseydi lincolne tekerlekli sandalyeye mahrum kalırdı adam kırmızının ağa babası odur işte