ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Emre Aşık...

20.11.2007

Galatasaray Yönetimi ve Kalli başarısının milli (!) düzeydeki göstergesidir, Emre Aşık.

Galatasaray Yönetimi ve Kalli başarısının milli (!) düzeydeki göstergesidir, Emre Aşık. “Bize yaramaz” diyerek gönderilen ve yerine Bouzuk-kid tayin edilen deneyimli stoper, Norveç’te yüz ağarttı. Ama ne yazık ki, iki Adnan ve Kalli’nin değil, Emre’ye güvenenlerin yüzü ağardı! Oysa doğru seçim yapması gereken taraf, Galatasaray Kulübü olmalıydı.
Amerika transfer literatürüne geçen transfer yapısının, defolu penceresidir Emre Aşık meselesi.  Erdal Keser’e Emre için, “Bir yıl içinde milli formayı dahi giyer” dediğimde gülümsemişti! Bense ağlıyorum, futbolumuzu hangi anlayış maliklerine teslim ediyoruz diye. Kalli ve Ahmet Akcan, elbette iki Adnan, aynı kriterler dahilindedir.
Tromsö fatihini yere göğe koyamayan kimlik, şimdi de UEFA grubunda bile dip yapan, kalan iki maçı kazansa dahi gruptan çıkması elalemin himmetine kalan düşünceyi alkışlıyor! Aklıma Denizli’nin “İçimizdeki İrlandalılar” söylemi geliyor. Bunlar da Galatasaray’ın içindeki Galatasaraylılar (!).
Polat ve Sezgin; Emre Aşık, Orhan Ak, Necati Ateş gibi deneyimli adamları Kalli marifetiyle yerken, adamlık simgesi Ergün’ü de ziyan etmiştir. Bu ziyankârlığın bir faturası olmalı! İddia ediyorum; Aşık’tan sonra Ak ve Ateş’i de milli formayla görebiliriz. Karaman’ı izleyin! Bu arada Galatasaray’ın sağ bek mevkiine futbolcu arayanları da hayretle izliyorum. Uğur Uçar; Ümit Milli Takım’ın hem bankosu hem de kaptanı. Çek maçında da nasıl oynadı, bir zahmet bakın arkadaş. Sonra Özgürcan, girdiği andan itibaren son derece etkili oldu. Beraberlik golündeki katkısına dikkat! Ama bu çocukların çıkışı altyapı olunca, kelleleri de en kolay alınacak ve gözden çıkarılacaklar listesinde başı çekiyor. Ayıp!
Futbol şubesi yanlış yönetilen ve her geçen gün arızaları sırıtan Galatasaray’ı zor günler beklemekte. Aksini iddia edene de soralım, “Rusya’da, orada-burada futbolcu arayan kim? Galatasaray ve Beşiktaş! Fenerbahçe nerede? Evinde huzur içinde ve kendinden emin. Peki ötekiler niye öyle? İşini doğru yapmayan adamın hâli böyle olur, ondan öyle!

0 YORUM