ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Elbette severim...

19.09.2007

Net TV'de yaptığımız programda dediler, 'Sen Emre'yi seversin, bu nedenle yaptığına da ses etmezsin.' Emre'yi elbette severim.

Net TV’de yaptığımız programda dediler, “Sen Emre’yi seversin, bu nedenle yaptığına da ses etmezsin.” Emre’yi elbette severim. Çocuklarımı, ailemi, dostlarımı da severim, ama bu duygu, hata yaptıklarında eleştirmem gereğine mani değildir ki. Bizde karıştırılan şu; kendi çocuklarımıza uygulamaya kıyamadığımız infaz modellerini, başkalarının evlatlarına reva görüyoruz. Hele hele bu çocuklar toplumun tepe noktalarındaysa, onları alaşağı etmekten vahşice haz duyuyoruz. Bu hâl kıskançlık ve haset duygusunun bir farklı versiyonu da olabilir mi acaba?
Emre Belözoğlu yaşadığı baskı sonucu hatalı bir davranış yapmış, kendisine hiç de yakışmamıştır. Ona ceza vermesi gereken kurum TFF ve teknik direktörü olmalı. Ama cezayı medya kesmeye kalkarsa, otomatik olarak koruma duygusu devreye girer. Doğru analiz edilip, doğru yorumlanması gereken bir ruh hâli sahneledi Emre. Milli Takım kaptanlığına kadar yükselmiş bir gencin, toplumun büyük kesimince şık bulunmayan davranışına elbette hoşgörü penceresinden bakılmayacak, ama infaza da soyunulmayacak. Emre’nin bu tepkisi, öncelikle tıbbi tedavi gereğinin resmidir. Hep söylerim; çocuklarımızın kas yapısını, cüzdanını, üst başını, midesini besliyor, ama beyin zenginliğiyle ilgili hiçbir çaba göstermiyoruz. Sorun sadece Belözoğlu’nun değil, toplumun genel sorunu.
Herkesin, her işin infaz memurluğuna soyunduğu yerde, Emre de kendisine yapıldığını düşündüğü haksızlığın cezasını kesti aklınca! Oysa TFF bünyesinde sporcuların ruh hâlini inceleyecek, zaafiyetli olanları tedavi edecek birimler olmalı. En az teknik adamlar kadar önemli bir gruptur bu. Ama Ulusoy ve çevresi kendi kavgalarına dalıp, takımı Allah’a havale edince, Emre de ‘İş başa düştü’ dedi. İyi ki Pele’nin malum protestosunu denemedi!
Galatasaray bu kez herkesin beğenisini kazandı. Kalli kutlanmalı. Özellikle Uğur uçuyor adeta. Aynen soyadı gibi. Barış’a da maşallah. Fazla süslü püslü olmayan, ama futbol renklerinin tümünü sunan genç adam, Cim Bom’un ışıltılı geleceğinin neferlerinden biridir.
Dört ekibimize de başarılar diliyorum.

0 YORUM