Gerçek Spor Sitesi

Gerçek Spor Sitesi

24 Nisan 2017 Pazartesi
El Sakar!

Mısırlı Türkiye'ye 'El Saka' diye geldi, 'El Sakar' adıyla dönecek!

17 Eylül 2007, Pazartesi Yorum Yaz
A+ A-

Mısırlı Türkiye’ye “El Saka” diye geldi, “El Sakar” adıyla dönecek! İyi futbolcu da, öyle zamanda öyle sakarlıklara imza atıyor ki. Dün gecede baskı nedeni bir arıza, ardından ikinci arıza! Şükür yerde ve penaltı. Nonda ve 1-0... Fazla bozulmadı Konyalılar, alışmışlar demek ki! Özellikle soldan Neca, sıkça etkili gitti, Fransız Sabin de hiç tekin değildi. Takımı için de tekin değilmiş! Böyle kırmızı kart görmek, hangi profesyonelin kitabında var?
A.S.Y. elden gitti ama çocuklar babasının evinde gibi... Lincoln, Uğur, Nonda ve Şükür mükemmel işler yapıyor, Allah var, diğerleri de hiç eksik kalmıyor. Dantela zerafeti futbol üretimleri ve yine Nonda 2-0... Ardından da Carusca 3-0... Konya ne olduğunu anlamadan Galatasaray 3’ü bulmuş. Böylesi güpür kalitesi paslaşma, çabukluk ve baskı farkı farkettirdi. Orkun da El Saka’nın kafa vuruşunda, ‘kalitem var’ dedi, şık kurtarıştı.
Kalli’nin yaşını diline dolayanlara, ‘Sahada kendisi değil, beyni koşacak’ demiştim. Bu iddiamın realiteye geçmesi adına, ilk işaretlerin verildiği gecedir dün gece. Herkesin işini yaptığı ve izleyenlerin de keyif aldığı bir Galatasaray izlendi diye düşünüyorum. Şimdi ‘El Saka’nın hatası, Konya’nın eksik kalması’ diyecekler mutlaka, olur... O iş ‘Mürvet halamın şapkası olsaydı, amcam olurdu’ tesellisi. Futbolu böyle eveleyip gevelemeden oynayan Galatasaray, zorlansa bile, her rakibini aşar.
İkinci yarının iki önemli rengi Uğur ve Barış’tı. Uçar Şükür’e kaymaklı ekmek kadayıfı nefasetinde bir asist yaptı 4-0... Kral çıktı Karan girdi, Şaş asisti ve Ümit skoru 5’ledi. Bir de Şaş’ın kendisi çaktı, etti 6...