ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Dünya derbisi!

07.12.2007

Araştırmalar Fenerbahçe-Galatasaray karşılaşmasının, dünya derbisi olduğunu ve 1 numarada olduğunu kanıtlıyor.

Araştırmalar Fenerbahçe-Galatasaray karşılaşmasının, dünya derbisi olduğunu ve 1 numarada olduğunu kanıtlıyor. Kanıtlıyor da, bizden başka kimi ırgalıyor? Hiç kimseyi. Niçin? Sıra başı olmanın gerekliliklerini realiteye geçirme özürlüyüz de, onun için. Bizim tribünler doğru yöntemleri realiteye geçirmek yerine, başka şeyleri geçirebilmenin tutkusundan kurtulamadıkça, tüm istatistikler hava. Tepede asılı süslü-püslü ama ampulsüz avizeden farkımız olmaz. Kaç dünya ülkesi naklen yayınlayacak, ne kadar yabancı medya mensubu gelecek? Gele gele Bükreş’ten bizim Bünyamin Osman gelir. Hatta o bile gelmez, Rumen futbolcu yok çünkü.
Fenerbahçe ve Galatasaray’ın kadro kalitelerine söz söyleyemeyiz. Her iki kulüp yönetimi de olanakları nispetinde hatta üzerinde transferler yaptı. Şükrü Saracoğlu Stadı şahane. Ne kadar sallasak da, Zico ve Kalli markalarını inkâr etmek mümkün mü? Hakem Fırat Aydınus olursa, hiç kimse “Neden?” demez... Nitekim öyle oldu. Genç adam zaten problem üretmez. En çok kıl olduğu el-kol hareketi yapılması, bunu da yapmasın futbolcu.
Peki, nerede mesele? Önce Kadıköy İskelesi’nde, sonra stadyumun arkasındaki ara sokaklarda!.. Ardından da tribünlerde. Hem Fenerbahçe hem de Galatasaray’ın tribün liderleri, ağabeyleri, bu olmaması gereken durumu önleyebilir... Önlemelidir.
Arkadaşlar, ülkemize musallat olan bölücü belasına yazılacak en anlamlı reçetelerden biri, Fenerbahçe-Galatasaray tribün dostluğu örneğidir. Bu güzellik, son yıllarda yaşanan tribün çirkinliklerinin sonu, mükemmelliklerin de miladı olabilir. İsterseniz başarırsınız. İşte o zaman; kısa sürede gerçek dünya derbisini sahneye koyar ve yedi düvelde naklen izleniriz. Deneyiniz. Kesinlikle eminim ki, futbolcuların da performansı yoğunlaşacak ve futbol doyumsuz bir şölen halini alacak. ‘Destekliyorum’ zannederken, sporcunuza amansız baskı ürettiğinizi biliniz.
İki tarihi kulüp, 100 yılı aşkın süredir yarışıyor ama, ‘Baki kalan bu kubbede, hoş bir seda imiş’ denilemiyor. Bu sefer denilebilse, güzellikler denense ne olur?..
Çok iyi olur.

2 YORUM
  • bahtiyarmesut 7.12.2007 13:41:40
    1

    fenerbahçeli bir okur olarak bjk-a.gücü bjk-bursa kşk-göztepe taraftarlarının başta üç büyükler olarak yazınızı okumalarını ve yazınızın ve sn dedebayırın demecinin futbolumuzda milat teşkil etmesini dilerim.

  • x-man 11.01.2008 09:38:30
    2

    ne dunya derbısı be gecen sene kı GS-FB macından sonra o degerını yıtırdı dunyad kım cocuklarına o ıgrenc olayların kahramanlarını seyretırır bıttı artık turkıyede futbol bıttı uclu [GS-BJK-TS] FENR fobısı ıcın futbolu bıtırdı kına yakın haluk bey