ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

'Dıt, dııt, dıııt'!

09.12.2007

Anadolu'nun saf ve bakir çocuğu, İstanbul'a gelir, çalışır da çalışır. Çimento torbası, tuğla indirir. Harç karıştırır, tenekelerle taşır. Sonra biriktirdiğini çıkınına koyar ve Haydarpaşa garına gelir.

Anadolu’nun saf ve bakir çocuğu, İstanbul’a gelir, çalışır da çalışır. Çimento torbası, tuğla indirir. Harç karıştırır, tenekelerle taşır. Sonra biriktirdiğini çıkınına koyar ve Haydarpaşa garına gelir. Bir an nefeslenmek için torbasını yere koyup, havaya doğru baktığında, cıp gitti torba. Onca emek boşa! Semih ve 1-0.
Galatasaray, Haydarpaşa Garı’na yakın bir yerde, Şükrü Saracoğlu’nda benzer akibete uğradı. Koşturdular ama bir an uyuyup, uyanıklığa kurban gidiverdiler. Kalli’ye söyleyecek sözüm yok. Alman bu! Sabriden ön libero üretip, arka bahçeden habersiz Volkan’ı sahaya süren tilki, daha ilk saçmada(!) gitti. Teknik analizciler buna yanlış alan ve adam paylaşımı der galiba!
Saf ve bakir çocuk yine ekmek peşine düştü, hatta bir iki de şut attı... Sonra Deivid ve Carlos da attı! Bilgi işlemci top bilimcileri, ikisini de ‘şut’ diye yazar. Yazar da, Cim Bom’un geri pası gibi şutlarına karşın, Fenerbahçe vuruşlarını Orkun kurtarmasa ne yazardı? Gol. Kalli resmen Galatasaray’ı eksik oynatıyor, uyaran yok. Serkan nasıl iş yapar? Yunanistan’da belgelendi, uyanan yok... Öyleyse kaderine razı olacak ve ikinci yarı başında farkı önleyen Orkun’a şükredeceksin. Carlos’a da Zico şükrediyor, seken topu Deivid, bırakıyor 2-0. Bu golün tanımı da, pozisyon hatası olmalı, top literatüründe!
6 Kasım faciası, 8 Aralık parçalanması olarak tekrarlanabilir, Cim Bom 8 gibi düğüm edilirdi! Ama şanslıydı Kalli. Aslında Alman aylardır, kontörü biten reklamdaki genç gibi ‘dıt, dııt, dıııt’ diyor, kimse anlamıyor.

0 YORUM