Gerçek Spor Sitesi

Gerçek Spor Sitesi

29 Haziran 2017 Perşembe
Deneme Kalli'si!

Galatasaray kadrosuna bakınca, deneme rallisi geldi aklıma. Parkuru test için yolları turalarsın ya! Bu işin futboldaki versiyonuna ne diyelim peki?

30 Kasım 2007, Cuma Yorum Yaz
A+ A-

Galatasaray kadrosuna bakınca, deneme rallisi geldi aklıma. Parkuru test için yolları turalarsın ya! Bu işin futboldaki versiyonuna ne diyelim peki? Deneme Kalli’si! Alman’ın son buluşu sağ kanattaki Linderoth. Üstelik önde! Çok(!) forvetten biri İsveçli. Kim bilir? Belki de Panionios’un sol arkasındaki adamın tehlikeli olduğunu öğrendi ve çözüm üretti! Aslında Yunanistan’ın sıradan ekibinin, Cim Bom’dan çekinip çözüm peşine düşmesi gerekmez miydi? Gerekirdi.
Panionios atakları, Galatasaray savunmasınca kolayca eritiliyor, fakat orta alan ve hücum parkurlarında araba devriliyor! Merak ediyorum Kalli’ye bu maçların, tek ayaklı olduğunu kim söylemedi? İlk yarı izlenen tam beraberlik taktiği. O halde?
 UEFA yolunda bırak tek ayağı, hiç ayak kalmayacak. Alman yaşlandığında yazacağı ‘Futbolumsu deneyler’ adlı kitabının objesi olarak sanırım Galatasaray’ı seçti, subjektif deneyler yapıyor.
Hımmm... Galiba ikinci yarı fikri değişti ve Gurka modelinin burada tutmayacağını anladı. Forvetin boyunu uzattı! Şükür var şimdi şükür! Stoperler onu kovalarken, Arda şahane bir top attı ve Serkan Panionios’u yolda bıraktı 0-1. Yunanlı baka dursun ofsayt mı diye! Gol işte. Bu detay(!) Trabzon hayali başka, Atina gerçeği bambaşka! Bir kişilik katkı, Panionios savunmasını hata şampiyonu yapmaya yetti. Şükür Serkan’a bir de top saldı, pırrrr 61 ve penaltı... Song’la 0-2. Bir kafa da Hakan’dan (Şükür) 0-3.
Hans’ı asacaklar, ip boynunda. ‘Son sözünü söyle’ deniyor ‘Bu bana ders olsun!’ diyor. Vaz geçiyorlar! Uydu mu?