ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Deli dana!

01.02.2008

Galatasaray sisteminin adı 'deli dana' olmalı. Ne zaman, ne yapacağı belli olmayan bir uygulama şekli olmalı bu.

Galatasaray sisteminin adı ‘deli dana’ olmalı. Ne zaman, ne yapacağı belli olmayan bir uygulama şekli olmalı bu. Beşiktaş maçı öncesi Şükür ve Lincoln, Rize yolunda Şaş, Başkent’e doğru Sabri ve işte Kalli! Böylesi akıl ve mantık ölçüleri dışı uygulama, Galatasaray için başarıya giden yolmuş! Öyle değerlendiren aklı evveller var.
O halde trilyonlarca harcamaya ne gerek var? Kadroya yıldız alacağına, bir vagon ucuz adam bul, her hafta üçünü-beşini salla ve başarıyı yakala! Yanlışı yanlışlarla düzeltemezsiniz. Kalli yanlış seçimdi. Yaptıkları da! Ama Polat ve Sezgin arkasında duruyor ve Canaydın da anlaşılmaz şekilde sessizce izliyor. Cim Bom mu? Eriyor.
Lider olma hali kandırmamalı kimseyi. Takım özgüvenini tek maçlık onur savaşlarıyla kazanamaz. Bir-iki gider ama sonra tökezler. Güven duygusunun olmadığı yerde, başarı da olmaz. Ne zaman anlayacaklar, yer ile yeksan olunca mı?
Geçtiğimiz pazar, Ankaragücü futbola uzak bir gece yaşarken, Galatasaray yakın mıydı? Hayır. 7-8 dakikalık kıpırtı, golleri getirdi. Hepsi bu. Doldur boşaltlarla bezeli futbol anlayışını izah etsin biri. Nerede duracağını dahi bilemeyen Paulakukas ve Da Silva’lı savunma, her maç karşı tarafta bulunsa mesele yok ama bu kez rakip Fenerbahçe...
Çok bilenlerin (!) anlayamadığı da işte bu. Kolay rakipleri geçer, az dirençlisine rastlarsanız, batağa saplanırsınız. İlk yarı herkesi 7 puan geçtiniz ama finalde 3’lüğe takıldınız. Acaba neden? ‘Galatasaray taraftarı, camiası ve yönetimiyle büyük bir aymazlık içinde.’ Uyarıyorum.
Kalli geçmişte yaptığı gibi, takımı yeniden kuracakmış! Balık hafızalılara hatırlatmak gerek... Yeniden yapılandırıldığı söylenen kadroda Tugay, Suat, Bülent Korkmaz, Okan, Arif ve Hamza, Mustafa Denizli’den kalma değil miydi? O sezon Hakan Şükür’den başka yeni gelen ve başarılı olan var mı? Ökkeş Polat ‘kemikgöz’ olmasa acaba o transfer de gerçekleşir miydi? Hayal aleminde dolananlar şöyle bir düşünsün ve geçmiş zaman yaşananlarını anımsasın. Kalli kadro kurmuşmuş. Hadi be!

1 YORUM
  • ultr[A]slan 1.02.2008 15:12:56
    1

    Ya gerçekten GS yenince mutlaka karşı takımda bişe var deniliyo neden?Hatırlatırımki o golleri atmakda bi marifettir sen 90 dk boyunca oynamıssın sahanın Kralısın ama gol atamamışsın neye yarar?KİM NEDERSE DESİN BİZ BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİK...!!