ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Çaresine baksana!

16.11.2007

Galatasaray'da neler oluyor? Karışık işler. Canaydın'ı iş başına çağırmak gerekti. 'Özhan Özhan kalksana, çaresine baksana' diye yazmıştım zaten.

Galatasaray’da neler oluyor? Karışık işler. Canaydın’ı iş başına çağırmak gerekti. ‘Özhan Özhan kalksana, çaresine baksana’ diye yazmıştım zaten. Başkan ne denge uzmanıymış da, farkına varamamışız. 40 günde anladık. Derler ya “Sarımsağı gelin etmişler, 40 günde kokusu çıkmış.” Öyle oldu Galatasaray’dakinde de!
Rabbim sağlığını daim etsin, Başkan maşallah aslan gibi. Yokluğunda neler oldu? Şık olmayan işler. 50 milyon Dolarlık, Amerika’da bile örnek alınan uygulama su kaynattı! Başka? Çok kolay çözümlenebilecek bir kamp içi sorun, özellikle abartıldı. Çözemediler!
Galatasaray etiğinde rastlanmayan bir yöntem de denendi bu arada... Adnan Polat yakını gazetecilere, “Hakan Şükür’ü yıpratın, infazla ilgili altyapıyı hazırlayın” gazı verince, dostlar(!) mükemmel çalıştı vallahi... Bravo!
Galatasaray’ın 16 şampiyonluğunun 8’inde emeği olan, golleri hâlâ jenerikte bir fenomeni, takır takır oynarken gözden çıkarmak kolay mı? Gerçek taraftar aynı vefa özürünü yapmaz, habersizler. Cim Bomlu’nun çocuğuna “Sen de onun gibi olmalısın” dediği Kral’ı, son sezonunda bitirme operasyonuna girişmek Polat’a yakışmadı. Taraftar sorar “İdolümüze yapılan reva mı?”
Bir sürü transfer ve futbol şubesi yanlışı, sonuçta Avrupa’da lastik patlatan başarı! Her şeye rağmen Galatasaray iyi başladı da, içten frenlendi! Ama fatura Şükür’e! Tartışılması gereken konu budur.
Özhan Abi; Korkmaz, Erdem, Ünsal, Penbe, Hagi ve daha nicelerine yapılan, Şükür’e de denenmek istenen vefasızlığa ‘Dur’ de. Bu insanlar Galatasaray’a kupalar, şampiyonluklar ve milyonlarca taraftar kazandırmaktan başka suç işlemedi. Bir kısım yöneticinin gasp etmek istediği apoleti, millet vermiş zaten. 10 yıldır akıl almaz şekilde örneklenen ve şimdi yine dirilen bu sapmayı doğru istikamete çevirecek erk sende. Kulübü çıkmaza sokan futbolcular değil, yanlış yönetici modelleridir. Çaresine bakmak da, onca işinin sadece bir tanesidir.

0 YORUM