Gerçek Spor Sitesi

Gerçek Spor Sitesi

30 Nisan 2017 Pazar
Böyle mi olmalı?

Galatasaray'ın haline bakıyor 'Böyle mi olmalı?' diyorum. Sinmiş, pasif bir futbol üretimi.

26 Kasım 2007, Pazartesi Yorum Yaz
A+ A-

Galatasaray’ın haline bakıyor ‘Böyle mi olmalı?’ diyorum. Sinmiş, pasif bir futbol üretimi. Rakibe alan bırakmamak marifet, ama bunu rakibinin kalesine yakın bölgede uygularsan marifet. Kendi yarı alanında kapanıp, önce Allah sonra kalabalıktan medet ummuş Kalli. Ara sıra Arda ve Serkan’la çıkıp, talih kuşu arayan düşünce olmalı bu tarz.
Arda bir kez iyi çıktı, araya mükemmel giren Serkan’a atamadı. Topal’ın şık vuruşu da kaleyi tutmadı. Başka? Yok! El insaf yani, sezon başından beri Trabzon’a bu kadar korkak ve pasif oynayan bir başka rakip geldi mi? Oysa Trabzon savunması ve orta alanında mal meydanda! Üç pas yapamıyorlar ama Kalli’yi göremediğimiz bir hareket yapıp korkutuyorlar galiba!
Barış’a acıyorum. Alman üretiminin, ülkemizdeki başarılı temsilcisine, gaddarca davranılıyor. Mesela Çağdaş’ın, gurbetçinin kafasına attığı şaplak! Neyse şanslı sayılmalı Almancı. Naklen yayın sayesinde, her ince iş(!) açığa çıktı. Aksi halde bevliye mütehassısına taş çıkaracak beceride, parmak marifetiyle prostat muayenesine dahi uğrardı!
İkinci yarı Kalli mi ‘gidin’ dedi, yoksa onlar mı gitti? Bilemem. Orta alanda Topal, ileride Serkan isyanda adeta. Bu çocuk iyi ki topal! Bir de sağlam olsaydı, daha neler yapmazdı? Şahane oynadı. Cim Bom’un Lincoln’u bile vardı, fakat lastiği patlaktı. Yürümedi! Stepne Serkan bir ateşledi, geceyi 3 puanla bitirtti:  0-1. Kötü Trabzon karşısında şans ötesidir bu sonuç.
Trabzon’da taraftar muhtırası ve duası kazandırdı, taktik düşünce değil.  Bilinmeli...