ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Belki uyandırdılar!

28.12.2007

Yalçın Doğan Hürriyet'te yazmıştı, fakat rakam sevmeyiz ya! Önemsenmedi. Taner Aşkın'ın mektupları da öyle!

Yalçın Doğan Hürriyet'te yazmıştı, fakat rakam sevmeyiz ya! Önemsenmedi. Taner Aşkın'ın mektupları da öyle! Avrupa'ya açılan pencere duyarsız. Varsa yoksa Kalli'nin gribi, liderlik maçında eve gidilir mi? Ümit Karan gerçekten sakat mı? Canaydın; Kalli'nin döneceğine imza attı mı? Aslantepe, kulübü kurtarır mı?
İlhan Kesici'nin, 2008 bütçe eleştirisi, Doğan'ın 'Göz boyamanın sonuna geldik' ikazı, Galatasaray için de geçerli olmalı.
"Dışişlerine ayrılan para, yabancılara ödenen dört günlük faize eşit" mi? Evet. Ya Galatasaray'ın kemiksiz dağıttığı kâr? Borçlar ve katlanan faiz, transfer yanlışları, yangına körükle gitmek değil de ne?
"Üniversitelere bütçeden ayrılan para, yabancılara ödenen tek günlük faize eşit" mi? Evet.
Bu borç bitmez!
AKP iktidarında 2002-2007 arasında, 184 milyar Dolar faiz ödüyoruz. Bu bedel 60 tane Atatürk Barajı eder! Yunanistan yüzde 4.87 ile, Mısır yüzde 7.13 ile, Pakistan yüzde 9.73 ile borç bulurken, Türkiye yüzde 17.21 faizle borçlanıyor. Bir başka kör kuyu mu? Dövizimizi ABD ve AB hazine bonolarına yüzde 4-5 faizle bağlıyor, ama yüzde 17.21 ile borç alıyoruz. 2 yıl önce Türkiye'ye gelen 100 milyon $, iki yıl sonra 225 milyon $ olarak, yurt dışına çıkıyor. Böyle bir rant dünyanın hiçbir ülkesinde de bulunamıyor. Yani? Türkiye sömürülüyor. Galatasaray da!
2002'de iç ve dış borç toplamımız 218 milyar $. Bugün mü? 436 milyar $. Tam iki katı, son 5 yılın artan borç rakamı.
Ya Galatasaray? Canaydın geldiğinde 40 milyon $ olan borç 30.04.2007'de 165 milyon $'a ulaşmıştı. Ya şimdi? Adnan Polat "127 milyon $" dedi. Ama 'Toplam borç 254 milyon $, borç alacak farkı da 204 milyon $' iddiasında Taner Aşkın. 6 misli yani!
Gerek Erdoğan Hükümeti, gerekse Canaydın Yönetimi 'Pembe gözlükle' bakın diyor. Ama kaderler bir sanki! 'Benden sonra tufan' mantığının yaşanacak tüm sıkıntıları da şimdiden gözüküyor. Bizden geçti artık, ama gelecek için, gençler için yanarım.
İlhan Kesici, Yalçın Doğan, Emre Kongar ve Taner Aşkın'a şükran duygularımla. Belki uyandırdılar!

0 YORUM