ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Bayılsanız dahi!

21.10.2008

Gerçekleri görmek istemezsen; yaşam, gerçekleri en acımasız haliyle gösterir.

Gerçekleri görmek istemezsen; yaşam, gerçekleri en acımasız haliyle gösterir. Nasıl olur bu? Mesela banka kredisine yaslanmış, 3 liralık sermayeyle 13 liralık iş yapmaya çabalıyorsun. Doğru yerden bakan ‘Bu gidişin sonu kötü’ der. Uyarılan, görmek istemezse batar, önlem alırsa belki kurtulur.
“Burası ‘şak-şak’ köşesi değil, inandığım doğruları paylaşma yeri” diye defalarca yazdım. Anlayan var, anlayamayan var. Herkes aynı pencereden bakamaz elbette. Ama bunun da kolayı var... ‘Pembe mektupçu’ arkadaşlar okunacak, üzerine de kaymaklı ekmek kadayıfı niyetine GS TV’ye bakılacak. Uluslararası başarılarla ilgili son görüntülerin de, uzuuun senelerin ardında kaldığı dikkate alınmayacak!
Gelelim gerçeklere... Galatasaray’ın savunma anlayışı adına gereken yapılmazsa, UEFA faturası da pahalı olur. Aynen Bükreş kazası gibi. Her ne kadar küçültülse de, kayıp 35 milyon Dolar civarıdır. Artık Galatasaray’ın böyle pahalı kayıpları taşıyacak ekonomik gücü kalmamıştır. Biline! Bilmeyenler, Cansun’un “2010’da SPK’ya ödenecek para 154 milyon Dolar’dır” sözüne baksın. Yetmedi mi? Polat’ın ‘Duvara toslarız’ cümlesinden uyansın! Haydi ikisine de boş verdi... Hiç olmazsa, yüksek faizli kredi neye mâl olur, düşünsün! AIGTAMIN (!) sonuçları ortada.
Yukarıdaki bölümün taraftarı ilgilendiren yegane kısmı, sadece olası UEFA başarısızlığı. Ötekiler umuru dahi olmaz. Batış yolu da bu ince ayrıntıda saklı. Evet, Polat ve ekibi işi popülist yaklaşımlarla sürdürmeye ve taraftara hoş görünmeye daha sıcak bakıyor. Her hallerinden belli bu... Bu tarz, yönetim için şahane, kulüp için felaket yolu olur da... Ne gam!
Galatasaray’ın savunma arızaları sırıtıyor, ama çoğunluk tabeladaki iyi sonuca bakıp sırıtıyor. Yalan bir mutluluk bu. Bursaspor maçında yaşananlar, Olympiakos ve Eskişehirspor karşısında da yaşanabilir. Ersun Yanal hayalleriyle sahadaydı. Aynı zafiyeti ne Yunan, ne de Rıza Çalımbay göstermeyebilir. Azıcık akıllı oynayan sınırlı yetenekli Bellinzona, neredeyse zona çıkarttıracaktı. Aklınızdan çıkarmayın.
Liderliği koruma değil de, sanki Skibbe’ye moral için sahne alan Ersun Yanal düşüncesine de kanmayın. Kandırılmaya bayılsanız dahi!

7 YORUM
 • petek343434 21.10.2008 04:47:43
  1

  SİZE KALSA GS KÜME DUSER HATTA TRAPZONUN DAHA İYİ OYNADIGINI BİLE SOLEYEBLİRSİNİZ BUDA SİZİN BAKISINIZ HERKES BAKTIGINI GORUR. BAZILARIDA GORDUGUNE BAKAR.

 • serdar.yldz 21.10.2008 13:47:32
  2

  TRAPZON DEĞİL SEVGİLİ KARDEŞİM TRABZON SPOR

 • oasis09 21.10.2008 14:38:34
  3

  sanki sadece gsnin borcu var.niye gs ile ugrasip durursun be sayin oguz.besiktasa son 5 yilda yapilan transferlere bak.feneri de gozden gecir.sanki sadece gsnin borcu var.wallahi sizi anlamak mumkun degil.size gore normal anadolu takimi sanki gs.. :(

 • petek343434 21.10.2008 14:48:46
  4

  kardes trapzonu zaten bilerek yazıyorum yazım hatası yok:)

 • captaincato 21.10.2008 17:23:51
  5

  abi yazık defans yapıp berabere kalsak pozisyon vermesek bu seferde hücum edemiyor gol atamıyor dersiniz karşınızdaki takım trabzon el insaf tabiki pozisyon bulacaklar önemli olan göze hoş gelen futbolla kazanmak cimbomda bunu yaptı!

 • tek-büyük-GS-tuğba 21.10.2008 17:39:25
  6

  ayneen katılıorum yorumuna

 • TURKTURK 21.10.2008 19:10:46
  7

  SEN TRABZON MAÇINI ARADA KAYNAT GÜZEL FUTBOLU KONUŞMA AMA LİNCOLNÜN DANSINI SERVETİN ELİNE ÇARPAN TOPU KONUŞ VE SANKİ GS 3 0 KAZANMAYI HAK ETMEMİŞ GİBİ KONUŞ GSNİN SORUNLARINI SÜREKLİ GÜNDEME GETİRMEYİN FUTBOLSEVERLER BIKTIK ARTIK