ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Azizlik olacaktı!

26.02.2008

Fenerbahçe yenilince düşündüm, 'Kasımpaşa bir azizlik yapar mı?' Elbette azizlik olacaktı! Ve oldu da.

Fenerbahçe yenilince düşündüm, ‘Kasımpaşa bir azizlik yapar mı?’ Elbette azizlik olacaktı! Ve oldu da. Ama bu işe Kalli’nin böylesi çanak tutmasına ne demeli? Kasımpaşa’nın sadece prestij için oynayacağını zannetmek, aymazlığın daniskasıdır. Hadi Alman uyanamadı! Ya futbol şubesi yöneticileri? Canaydın uyandırma servisi de mi kuracaktı?
Alman takımı paramparça etti, şube uyuyor. Bakar mısınız? Leverkusen rezaleti özrünü bile Başkan dile getiriyor. Her şey aklıma gelirdi de, Kalli inadının Gerets’e rahmet okutturacağı gelmezdi. Çocuk bile, Galatasaray’ı sahaya böyle dizmez. Koy Song’u sağ beke, yanına Emre, Servet, Balta. Önlerinde Sabri, Mehmet Güven ve Barusso, daha önde Lincoln, forvette Nonda ve Karan. Duruma göre Ayhan, Şükür, Serkan kullanılır, böylece çarşafa dolanılmazdı.
Ne yaptı hoca? Milleti birbirine kattı, üzerine de Emre ve Barusso’ya adres arattı! Sapasağlam adamları tavukkarası moduna sokmak, her babayiğidin harcı değildir, ama Kalli başarmıştır. Karanlıkta sinema salonuna giren ve sağa sola çarpıp, boş diye milletin kucağına oturanlardan ne farkı vardı, sahadaki anlayışın? Kabahat futbolculardaymış! O arkadaşın gazetede ilan servisi siyasete dalsın, spor bölümü ekonomi sayfası yapsın, siyasetçiler de magazin yazsın! Neler olur? Galatasaray’da vaziyet şu; kim nerede ve ne zaman oynayar belli değil.
‘Azizlik’ deyince aklıma Aziz Yıldırım geldi. Hani şu Rize meselesi! TFF seçimleri sonrası, Esenboğa’da hakem ve Yıldırım karşılaşıyor. Uygar iki insan gibi el sıkışıyorlar ve Aziz bey ‘10. yılımız, iyi yönet haaa!’ diye takılıyor. Bunu da orada bulunan biri etrafa yansıtıyor. Duyanlardan biri de Tunca Hazinedaroğlu... Çocukluk arkadaşı Abdülkadir Çakır’a söylüyor ve Rize Başkanı da Yıldırım’a ulaştırıyor. Mesele bir minik şakalaşmadan öte değil, ama nerelere vardı.
Sonuç: Demek ki sorumlu konumda olanlar, şakalaşmadan dahi kaçınacak. Çakır her duyduğu şeyden panik yapmayacak. Hazinedaroğlu da çocukluk arkadaşı dahi olsa, duyduğunu herkesle paylaşmayacak. Abartılan mesele budur!

1 YORUM
  • tahir1 27.02.2008 04:06:15
    1

    ya hocam pes artık.yani bu adam hicbir sey bilmiyor,yarım asır futbolla ugrasmamıs ve sizin kadar beyni yok.Ya yeter!sunu oynatsaydı bunu niye orda oynattı sıkıldık artık.sizler de işin kolayını bulmussunuz:kalli de kalli