ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Achtung! Achtung!

11.11.2007

Son yazılarımda Türkçe yazmışım; 'dikkat', 'uyarıyorum' gibi kelimeleri ama anlatamamışım!

Son yazılarımda Türkçe yazmışım; ‘dikkat’, ‘uyarıyorum’ gibi kelimeleri ama anlatamamışım! Öyleyse Alman’ın anlayacağı dilden yazalım: ‘Achtung! Achtung!’ Belki o zaman dikkatini çeker ve Herr Akcan’a der, “Ne yazmış?” Ehhh... Ahmet Bey de, “Sabah sular kesikmiş, duşunuzu akşamdan alacakmışsınız!” diyemez.
Tercümeyi aynen aktarıp aktarmadığı tartışılan kimlik bu kez, “Size sesleniyor ama önceki yazılarında da uyarmış zaten’ der belki. Her neyse, kendi işi... Nasıl bilirse öyle yapacak ve günü gelince, öncekiler gibi gaibe karışacak. Tavırsız, işlerini perde arkasında çözmeye çalışan kimliklerin kaderidir bu.
Akcan, Alman’a “Uygulama hatalarınız var. Gereksiz disiplin gösterileri, çifte standart tercihleri zarar verir” diyebilse, Galatasaray da kazanırdı, teknik kadro da. Hatta Adnan Polat ve Adnan Sezgin ikilisi de. Ama şimdi kulübü de, kendilerini de çıkmaza sürüklüyor ve Cim Bom sevdalılarını kahrediyorlar. Yumuşak karın Carrusca ve Bouzid denemeleri, Kalli ve iki Adnan’ın transfer yanlışlarıyla... Pardon! Amerika’da dahi tez konusu olacak (!) transfer sistemiyle ilgili defonun ilanıdır.
Sen Emre Aşık, Orhan Ak, Necati gibi adamları gönderiyor, sonra ‘Bozuk Kid’ ve ‘Çayçulka’ misali adamlardan iş bekliyorsun. Hadi bu haltı becerdin, üzerine de iyi bir takımı batırıyorsun.
Tribünler suskunmuş! Beşiktaş gibi siz de tribün sesine uygun adım gidin bakalım! Ne olacak sonra? Kartal’la kol kola girer, semadaki Kanarya’yı seyredersiniz. Gidiş o gidiş çünkü.
‘Esas olan kulübümün başarısı, sağlıklı yapısıdır. Gerisi teferruattır’ diyemeyen tribün yapısı nelere mâl olur? Beşiktaş semtine doğru bakın, ne diyorum anlayın.
Galatasaray bataktaydı, gidiş şimdi iyice dibe doğru. Özel belgeler elden ele geziyor, hesaplaşma, karşılıklı dalaşma ve tehdit şeklinde içeride sürüyor.
Meselenin özü budur.
‘Özhan... Özhan kalksana, neler oluyor baksana!’

0 YORUM