ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Acelen ne?

06.05.2008

Doğan Koloğlu´na sormalı 'Acelen ne?' diye. Öyle ya! Daha ligin bitmesine bir maç var.

Doğan Koloğlu’na sormalı ‘Acelen ne?’ diye. Öyle ya! Daha ligin bitmesine bir maç var. Unuttu mu? Okuyalım bakalım, duayen ağabeyimizi “Hakan futbol hayatının son golünü atarken, şampiyonluğun da son belgesini takımca yaşamış oldu. İlginçtir bu seneki en çok golün atıldığı maçtı. Ve gelecek hafta aynı heyecanı yaşayamayacağız.” Sezonu galiba erken kapatmış, Koloğlu.
Futbolda neyin ne olacağı belli mi? Denizli faciasının üzerinden, asır geçmedi ki. Allah korusun da, mesela Fenerbahçe, Trabzon’da galip, G.B. Oftaş da galip ve dakika 83... Yaşanacak olanın adına heyecan denmez de, ne denir? Karabasan mı? Sonra Hakan Şükür meselesi... Takımın tek seçicisi olur, ‘Ben Hakan Şükür’ü kadroya almıyorum’ der. Öyle bir durum yok. O zaman ne? Bünyedeki kin, nefret ve kızgınlık halinin dışa vurumu ve o hırsla yaşanan hafıza zafiyeti.
Sık dişini be Doğan abi... Daha ne kaldı ki! Şükür’ün dedesi 82 yaşına kadar Adapazarı’nda düz koşu yapardı. Üstelik sporcu falan da değildi. O dedenin, bu torunu da 41 yaşına kadar oynar ve 41 kere maşallah diye uğurlanır. Bu vaziyet de kesinlikle senin ömrünü uzatır. O hırsla 100 yaşına kadar yaşar, bu işi de götürürsün inşallah.
‘İnsan insanın kurdudur’ derler ya! Galatasaraylı da, Galatasaraylı’nın kurdu. Bir duayen, Galatasaray kaptanına, gelmiş geçmiş en büyük başarılarda, ter akıtanına nefret kusuyor. Olası şampiyonluk öncesi, yerden yere vurup, hesap görmenin peşine düşüyor. Hatta ‘Lig bitti hayali’ dahi görebiliyor. Bir saygın kimlik, bu hale nasıl oldu da gelebildi? Yahu Hakan! Şu resim sergisine gitseydin de, Doğan abiyi bu hale getirmeseydin keşke.
Oysa, pazar gecesi TV programlarındaki ‘matem havasını’ konuşacak, ceza uydurumuyla ilgili manüplasyonları gündeme getirecektim. Galatasaray insanları ne hale getiriyor, hayret! Kayseri maçında vermediğini, Galatasaray’a mı sakladın Sustalı’nın adamı? Bari ‘Edu’nun Volkan’a yaptığı 12 kusurdan biri, hakem görmedi’ de deseydiniz! Yüz bulsalar AİHM’ye başvuracak ve ‘Galatasaray ruhsal dengemizi bozuyor’ diye dilekçe verecekler.
Galatasaray, Oftaş müsabakasına ‘Çevreye verdiğimiz rahatsızlık için, özür dileriz’ pankartıyla çıkmalı.

1 YORUM
  • kafkas36 6.05.2008 23:48:52
    1

    evet G.S dediginiz gibi cevreye verdigi rahtsizliktan dolayi özur dilemeli birde taraftarlar fazla sevinmesinler mac sonu seneye 10 hafta sahamiz kapatilabilir