ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Zico ve takımın Fener'e ettiği!

01.05.2007

Camia tam bir mücadeleye başlayacakken, bütün silahları takımları tarafından ellerinden alındı. şimdi önlerinde, taraftarlarının başını dik tutup, 'şampiyonuz işte' dedirtecekleri 4 maç var.

Necil Ülgen’le dört soru dört cevap... Camia tam bir mücadeleye başlayacakken, bütün silahları takımları tarafından ellerinden alındı. şimdi önlerinde, taraftarlarının başını dik tutup, “şampiyonuz işte” dedirtecekleri 4 maç var.

Geçen sezon Kabze’nin son dakikada Beşiktaş’a attığı gol, şimdi de İbrahim Akın’ın benzer golü... Fener’in, geçen sezonun son haftasındaki Denizli beraberliği ile kaçan şampiyonluğu, yine aynı rakip ve aynı sonuç. Bunlar işaret mi?

Eğer uhrevi bir işaret arıyorsak işaret deriz ama futbol dünyevi bir spor ve eğlence. Fenerbahçe şampiyonluğu bir şekilde kaçıracaksa eğer bunun işaretlerini zaten sezon başından beri veriyor. Aslına bakarsanız, rakiplerinin de en az Fenerbahçe kadar kötü olması hâlâ Fenerbahçe’nin yarışın içinde olmasının en önemli nedeni. şampiyonluğa en yakın takımlardan biri olan Beşiktaş’a bakıyorsun kazanıyor ama içler acısı futbol oynuyor. İşte bu nedenle galiba işi bu sene dünyevi çalışmalar değil ilahi faktörler belirleyecek. Garip ama böyle.

‘Penaltı verilmiyor’ deniyordu, Denizli maçında penaltı kullandı ve gol attı Fenerbahçe...

Rakibin bir golü, yardımcının ‘doğru’ tespitiyle iptal edildi. Hakemin Fenerbahçe aleyhine bir kararı da yok. Ama futbol da, sonuç da ortada Elmalar ile armutları birbirine karıştırırsak insanları da açmaza sokarız. Denizli maçında ya da Antep maçında Fenerbahçe için penaltı verilmesi diğer maçlarda bazı penaltılarının atlandığı gerçeğini değiştirmez ancak şu da bir gerçek ki, bir takım, yönetimini ve camiasını ancak böyle sabote edebilir. Tam camia bir mücadeleye başlayacakken bütün silahları bizzat kendi takımları tarafından ellerinden alındı. Bir maç ile sezon genellenmez ama şimdi rakiplerin elinde sağlam bir koz var ve bunu veren de Zico ile talebeleri.

Tribünler, maçtan önce ‘yeter’ diyordu. Bu ‘yeter’in adresi belli elbette. Sence bu ‘yeter’, gerçekten sadece o adrese mi yeter, yoksa başka adreslerin de kulakları çınlamalı mı? Bir de tabii yayıncı kuruluşun kesilen kabloları var

Mesaj açık ve net. Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, Fenerbahçe’nin ‘persona non grata’sı yani “istenmeyen insanı”. Diplomatik bir tabir ama Fenerbahçe’nin Ulusoy karşıtı politikalarında ciddi yanlışlar var bana göre. Ulusoy ile mücadele, kısa süren Levent Bıçakcı dönemini hariç tutarsak 4 yılı aştı. Ama kaybeden genelde Fenerbahçe oldu. Demek ki, strateji değişikliği yapmak lazım. Sarı-Lacivertli yönetimin gerilim politikası uyguladığı iddia ediliyor. İşte bu gerçekten garip. Çünkü gerilimden en çok zarar gören takım Fenerbahçe. Sorunun gizli muhataplarına gelince; eğer o ‘yeter’ pankartı maçtan sonra açılsaydı, herhalde içeriğinde pek çok futbolcu ile birlikte Zico da olurdu. Kablo konusunda söyleyeceğim ise şu. Fenerbahçe yönetiminin Digitürk ile sorunu varsa bunu çözebilecek pek çok gücü elinde barındırıyor. Kablo olayı bana biraz çocukça geliyor. Netice itibariyle o yayını milyonlarca taraftarın da izliyor. En azından onlara yazık.

Beşiktaş-Fener derbisinin şampiyonluk düğümünü çözeceği görüşü ağır basıyor. İnönü’de kilit isimler kimler olur? Ve kalan maçlara bakıldığında, tepede nasıl bir sıralama oluşur. Galatasaray bir sürpriz yapabilir mi?

Fenerbahçe belki de lige başka bir renk kattı bu gidişiyle. Belki de o saçma puanlar verilmeyip arada şampiyonluk için uygun fark yaratılsaydı ve o maçlarda alınan mağlubiyetlere rağmen şampiyon olunsaydı işin tadı kaçacaktı. Fenerbahçeli futbolcuların önünde taraftarlarının başını dik tutarak gururla “şampiyonuz işte” dedirtecekleri 4 tane maç var ve emin olun bunun coşkusu çok daha büyük olur. Beşiktaş’ın önünde ise hiç beklemedikleri anda tepsi ile ikram edilmiş bir fırsat. Bu saatten sonra kaçırmamak için onlar da ellerinden geleni yapacaklar. Umarım kaliteli ve kazasız, belasız bir maç olur. Bana göre maçın önemli isimleri, Runje, Delgado, Bobo, Gökhan Tuncay, Kezman ve oynayabilirlerse Appiah ile Aurelio olur. Hazırlayan: Ayhan Yılmaz

0 YORUM