ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Hakan'ın zaferi

24.04.2008

Derbi öncesi böyle bir polemiği beklemiyordum gerçekten. Aklıma bir Galatasaray-Fenerbahçe maçına sayılı günler kala çıkabilecek çok tartışma geliyordu, ama bunu hayal bile edemiyordum.

Derbi öncesi böyle bir polemiği beklemiyordum gerçekten. Aklıma bir Galatasaray-Fenerbahçe maçına sayılı günler kala çıkabilecek çok tartışma geliyordu, ama bunu hayal bile edemiyordum.
Derbi öncesi maç yerine ‘Kutlu Doğum Haftası’nın konuşulacağını söyleseler inanmazdım, ama oldu.. Maç gitti, yerine Hakan’ın mesajı geldi.
Hakan Şükür, maça birkaç gün kala taraftara mesaj verdi: “Olay çıkartmayın, Kutlu Doğum Haftası’na yakışır şekilde maçı izleyin.” Bu mesaj nereden bakarsanız bakın enteresan bir mesaj.. Peki Hakan ne yapmak istedi?
Gerçekten kendisinin de bir gün sonra yinelediği gibi, taraftara yönelik masum bir mesaj mıydı bu? Yoksa kasıtlı bir eylem mi?
Neden vurguyu Kutlu Doğum’a yaptı da, “Bu hafta 23 Nisan haftası, maça gelenler çocuklarımıza iyi örnek olacak davranışlarda bulunsun” demedi?
Tepki gelmesini beklemiyor muydu? Yoksa tepki gelsin diye mi söyledi?
Neden yaptığını en iyi elbette kendisi biliyordur, ama bu açıklamadan sonra Hakan’ın Galatasaray’da en az bir yılı daha garanti altına alınmıştır kendisi tarafından.
Başkan’ı tarafından yapılan önümüzdeki sezonun planları içinde bulunmayan yıldız, şimdiden yeni sezonda kadrodaki yerini ayırtmıştır.
Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütlerinden biri olan Galatasaray, “Kutlu doğum yorumu yüzünden gönderildi” tartışmasına girmek istemeyecektir. Çünkü hâlâ oynamak isteyen Hakan, bu sezon sonu gönderilirse, belli bir kesim tarafından ‘İşte bu yüzden gönderildi’ kampanyasının açılacağı da, gün gibi aşikârdır.
O yüzden zafer Hakan Şükür’ün olmuştur... Bana göre önümüzdeki yılını, gönderilirse de kendi kesiminin kahramanı olmayı garanti altına almıştır.

4 YORUM
 • crıstal 24.04.2008 17:40:55
  1

  kutlu dogum barıs ve kardeslıgın cogalması gerektıgı bır zamandır.hakan sukur de bunu soylemek ıstemıstır.fakat sız bunu anlamamıssınız. ben bır besıktas taraftarı olarak hakan ın bu soyledıklerının arkasındayım ve benım gıbı mılyonlarca musluman.

 • crıstal 24.04.2008 17:44:24
  2

  ayrıca meslegınızde sıze basarılar dılıyorum fakat, yorum yaparken bıraz dıkkat lutfen, sızı mılyonlarza ınsan okuyor.cahıl ınsanlarımız cok sızın yazınıza bakıp hakan veya bır baskası hakkında kotu dusunebılır.

 • elif_GS 24.04.2008 19:13:34
  3

  ben yazdıkalrınıza katılmıyorum..hakan şükür gibi büyük bi futbolcu böyle sıradan bişey için bunu yapmazz.onun yeri zaten belli ve gayet güzel bi davranısının abartılmasıda anlasılmayacak derecede saçma..!!

 • ugurarslan66 24.04.2008 23:15:41
  4

  meyve veren ağaç taşlanır ya o misal işte...hepiniz neden hakanı eleştiriyosunuz ki,söylediği şeyde ne var ki yani???!!! hepiniz hakanın ağzından bi kelime çıksada başka yönlere çeksek die bekliosunuz..hakan senin gibi 10 tane insanı cebinden çıkarır