ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Geçmiş olsun!

14.12.2008

Savaşları, askerlerine “Ben size savaşmayı değil, ölmeyi emrediyorum” diyenlerin komuta ettiği ordular kazanır, “Kazanmamız çok zor” diye düşünenlerin değil.

Savaşları, askerlerine “Ben size savaşmayı değil, ölmeyi emrediyorum” diyenlerin komuta ettiği ordular kazanır, “Kazanmamız çok zor” diye düşünenlerin değil. Hele siz, daha ilk cephe yenilgisinde, “Mevcut koşullar gözönüne alındığında kazanmamız zaten zordu” sözünü ettiğinizde, savaşı baştan kaybetmişsiniz demektir. Öyle değil mi Bay Aragones.
Efendim, Fenerbahçe’nin Şampiyonlar Ligi’nde başarılı olması zaten zormuş. Öyle diyor Bay Aragones. Zaten bir yıl önce sadece çeyrek final oynanmış, kupa falan kazanılmamış. Ne başarısıymış bu!..
O zaman adama demezler mi, “Madem öyle, siz de takımı Şampiyonlar Ligi Şampiyonu yapın, biz de sizi ellerimiz patlayıncaya kadar alkışlayalım, Fenerbahçe tarihine adınızı altın harflerle yazdıralım o zaman” diye. Adam hem geçen seneki başarıyı küçümsüyor hem de grubu galibiyetsiz 2 puanla kapattıktan sonra, “Bu takımla başarılı olamazdık zaten” diyor. Yani hem kel hem fodul.

Beğenmediği Fenerbahçe, hangi Fenerbahçe? Grubunda İnter, CSKA, PSV’yi darmadağın etmiş, ikinci turda hakeme rağmen Kadıköy’de 3-2 yendiği Sevilla rövanşında 2-0 yenik duruma düşmesine karşın pes etmemiş ve maçı uzatmaya götürüp penaltılarla turu atlamış; çeyrek finalde İngiliz devi Chelsea’yi evinde 2-1 yenip, rövanşta başta teknik direktörleri olmak üzere tüm İngilizler’e tırnaklarını yedirmiş, son ana kadar gol kovalamış ve kaçırmış Fenerbahçe.
O takımdan (Banko oynayan) Aurelio ile Kezman gitmiş, yerlerine Emre, Güiza, Josico alınmış. Haa, bir de komutanlar değişmiş. Galiba Bay Aragones’in (farkında olmadan) anlattığı da bu! Geçen sezon takımın başında komutan olarak Zico vardı. Yerli-yabancı tüm futbolcuların kendisine hayranlık duyduğu, insani yönü nedeniyle çok sevdiği, deyim yerindeyse onun için ölüme gidebileceği Zico. Şimdi ise kendilerine güvenmeyen, asık suratla dolaşmayı, gülmemeyi, takımı önde olsa bile kulübede somurtmayı marifet sanan Bay Aragones. Haklı Bay Aragones! Bu takımın savaş kazanması gerçekten çok zor! Hele siz daha ilk cephe yenilgisinde askerlerinize güvenmediğinizi ulu orta dile getirirseniz, geçmiş olsun.
Başkomutan bu konuda ne düşünüyor acaba. Eminim ki, tüm Fenerbahçeliler de bunu merak ediyor.

2 YORUM
  • kral_aslan 14.12.2008 11:42:55
    1

    adam dogrulari sóylemis, ne var bunda mesut bey?elinizi vijdaniniza koyun ve tarafsiz dusunmeye calisin ve kendinize su soruyu sorun isterseniz:"hakikatten bu takimda yildiz varmi, kadro ve yedegi is yaparmi"? bence kocaman bir HAYIR !

  • gencfenerli99 15.12.2008 02:37:51
    2

    orda ki cska maçı tesadüf, burdaki inter maçı tesadüf, psv maçı tsadüf, burdaki sevilla maçı tesadüf, ordakide tesadüf, ve sonra burda 2 yıldır yenilgi yüzü görmemiş chelsayi yenik durmdan maçı çevrdik yaw ne takımış bu yaa hep tsadüfle almış maçları