ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Beklenen oldu

20.09.2007

Geçtiğimiz sezonun ikinci yarısından sonra görüldü ki, Fenerbahçe önemli maçları başka bir anlayışla oynuyor.

Geçtiğimiz sezonun ikinci yarısından sonra görüldü ki, Fenerbahçe önemli maçları başka bir anlayışla oynuyor. Oyunu kontrol ediyor, hızlandırdığı zaman da önemli pozisyonlar buluyor. Kadıköy’de Fenerbahçe’nin aslında çok farklı kazanabileceği bir oyun seyrettik. Bu beklediğimiz bir şeydi. Sarı-Lacivertliler uzun süredir oyunu ilk kez 30 metre içinde oynadı. Bütün takım blok olarak ileri çıktı ve geri dönmeyi başarabildi. Eğer Kezman biraz top tutabilme becerisini gösterebilseydi, çok daha rahat bir galibiyet alınabilirdi.
Alex’in bu kadar rahat oynadığı bir başka maç hatırlamıyorum. Oyun boyunca sahanın her yerinde gezdi. İyi paslar attı ve bir nokta santrafor gibi gol pozisyonuna bile girdi. İnter’in 7 eksikle İstanbul’a gelmiş olması elbette Fenerbahçe’nin işini kolaylaştıran bir faktördü. Ancak İnter forvet hattının her Türk takımına karşı çok tehlikeli olabileceği de bir gerçek.
Özellikle ikinci yarının son 20 dakikasında İnter orta sahası, Fenerbahçe’ye top göstermedi. Maçın hakemi kartlarında ve kararlarında Fenerbahçe’ye karşı önyargılıydı. Fenerbahçeli oyunculara karşı kolayca çıkarttığı kartları, İnterli oyunculara aynı rahatlıkla göstermedi. Fenerbahçe defansında Lugano bir çok futbol yorumcumuz tarafından en çok eleştirilen oyuncu. Ancak dün bir kez daha görüldü ki, Lugano yüreğiyle oynuyor. Galibiyetteki en büyük paylardan biri de hiç kuşkusuz ona aitti. Wederson’un fantazi şut denemeleri dışında yararlı bir oyuncu olduğunu da söylemeliyim. Ama heralde herkesin şapka çıkartması gereken oyuncu Deivid idi. Geçtiğimiz sezon boyunca çok eleştirildi ama bu sezon Fenerbahçe’nin en yararlı oyuncusu konumunda. Attığı gol de bizler gibi Deivid’i çok eleştiren futbol yorumcularına kapak oldu.

0 YORUM