Gerçek Spor Sitesi

Gerçek Spor Sitesi

24 Haziran 2017 Cumartesi
3-5-2 sistemi Fener'e uymaz

Kadıköy'de dün değişik bir Fenerbahçe izledik... Fenerbahçe, Roberto Carlos'un orta sahaya daha yakın oynadığı 3-5-2'ye uygun bir dizilişle sahaya çıktı.

16 Eylül 2007, Pazar Yorum Yaz
A+ A-

Kadıköy’de dün değişik bir Fenerbahçe izledik... Fenerbahçe, Roberto Carlos’un orta sahaya daha yakın oynadığı 3-5-2’ye uygun bir dizilişle sahaya çıktı. Ve burada görüldü ki, Sarı-Lacivertliler üçlü defansla oynayabilecek bir kadro yapısına sahip değil. Çaykur Rizespor’un golü, ancak antrenman maçlarında atılabilecek bir goldü. Adeta yürüyerek geldiler ve golü buldular.
Fenerbahçe’nin bundan önceki maçlarına kıyasla daha çok şut denediği ve gol pozisyonuna girdiği bir karşılaşma izledik. Bu oyunun beklenen gollerle sonuçlanmamış olması, ancak şansla açıklanabilir. Maçın 15. dakikası dolmuştu ki, Ali Bilgin’in sahadaki oyunun ağırlığını kaldıramayacağı tribünlerden bile görülüyordu. Ama Zico’nun, Ali Bilgin-Colin Kazım değişikliğini yapması için karşılaşmanın üçte ikisinin geçmesi gerekti. Ve bu da bir çok şey için çok geçti.
Maçın orta hakemi Bünyamin Gezer’in, Çaykur Rizespor kalecisinin oyunu geciktirici hareketlerini daha maçın 30. dakikasında cezalandırması gerekirdi. Ancak hakem bunu yapmak için karşılaşmanın son beş dakikasını bekledi.
Hakemlerin futbol bilgisizliğinden mi, yoksa aldıkları kötü niyetli talimatlardan mı bilemiyorum; ancak şunu söylemeliyim ki, bu kadar pahalı bir ligi yönetebilecek hakem kadrosu, bu ligde yok...