ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Sivasspor şampiyon olsa

27.01.2009

Sezon başlamadan flaş transferler yapılır, milyon EURO´lar harcanır, taraftar heyecanlanır.

Sezon başlamadan flaş transferler yapılır, milyon EURO’lar harcanır, taraftar heyecanlanır. Yeni isimler, bazen kaliteli, çoğu zaman 3. sınıf yabancılar Süper Lig’e ayak basar. Dünyaca ünlü teknik adamlar zor bela ikna edilerek, güzide kulüplerimizin başına geçer. 4-5 hafta geride kaldıktan sonra ise yine aynı türküler söylenir; Bu hakemlerle lig bitmez! Bildiğimiz sahneler, kavga dövüş, sert açıklamalar, meydan okumalar hatta “Evden aldırırım seni” ayarında racon kesmeler.
Evet, senaryo bu, film her sezon aynı, değişmeyen ise tek bir şey; Türkiye’de şampiyon belli! Yanlış anlaşılmasın, tabii ki 4 Büyükler’i kast ettim. Bu karenin dışına çıkmadı bir türlü. Biliyor musunuz, kupa özgür olup, kareden, pardon aslında ‘şeytan üçgeni’nden kendini bir kurtarabilse, bir milat olur. Olmalı, çünkü böylece Türkiye’de ezberler de bozulur. Bu nedenle keşke bu sezon Sivasspor şampiyon olsa, veya Trabzonspor ya da ne bileyim Kayserispor. Artık sıkıldım yabancı meslektaşlarıma 3 Büyükler’i anlatmaya. Üzülüyorum derbilerdeki kavgalarının nedenlerini sorgulamaya. Biraz da bunun dışına çıkılsın istiyorum. Dün Yunan bir meslektaşım Sivasspor hakkında bilgi istemiş; Bütçeleri, hocası ve futbolcuların son durumu. Sivas kenti, yönetim tarzı. Hoşuma gitti.
Sivasspor’un şampiyonluğu mesela, rekabeti artıracaktır, diğer Anadolu kulüplerine örnek olacaktır. Bu yörelerdeki işadamları, “Demek ki top yuvarlakmış, Anadolu’dan bir takım şampiyon olabiliyormuş” moduna girip maddi sıkıntıdan ne yapacağını şaşıran kulüplerimize destek olacaktır. Ligimizin kalitesi artacak, futbolun marka değeri yükselecektir.
Ve son olarak; Türkiye Futbol Federasyonu’nun da işine gelecektir, Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş dışında bir takımın özellikle de bu sezon mutlu sona ulaşması. “Neden?” diye soracak olursanız, Kulüpler Birliği 1 ay önce toplanıp hem federasyona hem de MHK’ya desteğini tazelemişti; Henüz 1 hafta geride kaldı, sözler unutuldu, hesap sormalar başladı.
Vizyon sahibi Mahmut Özgener ve yönetiminin devamlılığı için, inanın Sivasspor’un bir ilki gerçekleştirmesi süper olur; Şaka yapmıyorum, ben de bunu gönülden istiyorum!

9 YORUM
 • yyahyay 23.02.2009 19:10:09
  1

  Ya Bizim Türk Millet Böyle İşte Yukarı Cıkanın Kafasına Vururlarki Geri Düssün Diye O Ne Bicim Yorum Sonuncu Olsun Sivas Diyorsun.. Nedirki Karın Arınız:? Şampiyon Ol Be Sivasım Bu bOŞ Konusmaları Bir Tek Senin Sampiyonlugun Susturur...

 • Gececan 24.02.2009 20:09:04
  2

  Sivas ın Kaç mı taraftarı Var?Sadece 10 miLYondan FazLa siVasLı var Hiç Biride Çakma DeğiL SizLerGibi..öNce Lafını BiLCen Sonra KonusCan Sezon Sonunda Fiktüre Bak Kaç miLYon SivasLı varmıS ve Şampiyon KimmiŞ GörürSün KısKanıoSan ÇatLa kardeSim...

 • hterzioglu 24.02.2009 23:31:06
  3

  Futbol sistemi hakemlerle Yıllardır Anadolu takımlarının katledilmesinin karşısında bu sezon Sivasspor 'a kıyak geçerek kendilerini affettiremeezler.İki yanlış bir doğru etmez.Sadece bir maç değil, en azından son iki maç iki penaltı:4 puan.

 • zaferbayraktar61 25.02.2009 08:49:22
  4

  sivaslılar k.bakmasın ama sivasın şansı çok az bakalım nereye kadar gidecek bende merk ediyorum hayırlısı ve hak eden kimse o olsun ŞAMPİYON....

 • AlpSaaa 3.03.2009 10:24:57
  5

  Biz anadolu kulüpleri olarak zoru severiz.inşallah Şmpiyon olacağız.Andoludan istanbul külüplerinin kapınısın dahi bilmeyen ömründe tutuğu takımı anadolu kulüpleri sayesinde gören anadolu daki şakşakçıların inadınada olsa olacağızz

 • peyamiiii 9.03.2009 19:28:37
  6

  sayın bülent uygun un yaptıgı spoertmenlık dısı hareketler ve sivassporlu tarftarlarında bu agresıf hareketlerı destekleyıp kufurlerle ve yorumlarla empati toplamasından dolayı kesinlikle olmasını ıstemem ve üç büyükler yaptırmazlarda.

 • Larende7070 10.03.2009 15:57:09
  7

  İnşallah olur, ama olamazsa iki senedir bir de gönüller şampiyonu diye futbol literatürümüze yeni bir şampiyon türü belirdi. Bu ligde tek şampiyon çıkacak üç takım düşecek. Bu taa sezon başından da belli idi şimdi de.

 • Larende7070 10.03.2009 16:01:13
  8

  takımlar henüz vakit geçmeden çalışmalarına ona göre ayarlasın, fair play çerçevesinde. Türkiye Futbol Federasyonu sezon sonunda ligleri tescil ettiğinde şampiyon belli olacak. Hem Gönüller şampiyonuna ne bi ödül, ne de avrupa kupalarında

 • Larende7070 10.03.2009 16:02:03
  9

  Türkiye'yi temsil etme hakkı veriliyor. Tüm takımlarımıza şimdiden başarılar dilerim....