ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Komisyoncu Vural!

06.10.2008

Güzel şehir, Eskişehir. Şehir planlamasıyla, Anadolu ve Osmangazi Üniversiteleri´nin öğrencilerinin verdiği hareketle, güzel bir şehir.

Güzel şehir, Eskişehir. Şehir planlamasıyla, Anadolu ve Osmangazi Üniversiteleri’nin öğrencilerinin verdiği hareketle, güzel bir şehir. Ancak stada geldiğimiz zaman, bu kadar güzel bir yerin, bu kadar kötü bir stadı olamaz diyoruz. Işıklar kandil gibi. Tribünler her sene birbirine ek yapılmış ve daha önemlisi taraftarları hep eskiden kalma sahte düşünceleri silememiş gibi. 1995-96 sezonunda Eskişehirspor’un Teknik Direktörü Yılmaz Vural... Takımı o kuruyor, sonra o takım küme düşüyor. Eskişehirspor taraftarlarının düşüncesi şu; takımı o batırdı, getirdiği oyunculardan komisyon aldı. Dünkü maçta Kocaelispor’un hocası Yılmaz Vural’a öfke dinmedi. ‘Komisyoncu Vural, hırsız Vural’ tezahüratlarına, çok üzüldüm. Neyse maça gelelim...
Rıza Çalımbay’ın cezalı olması nedeniyle takımı yöneten yardımcı Bülent Albayrak’ın kenardaki hırsı beni memnun etti. Çünkü artık Türk Futbolu’nun yeni hocalara ihtiyacı var,  ama eskilerinin de değerini bilmek gerek. Herkes, İvesa’nın boyuna takmış: 2.05. ‘Kaleci olur mu bundan’ diyorlar. Ama 13 ve 36. dakikalardaki Taner ile girdiği pozisyonlarda golü önlemesi, kalitesini gösterdi. Hakem Abdullah Yılmaz, pozisyonları yakın takip etti ancak 44’te Semavi’nin Youla’ya yaptığı, 47’de ise Tutoriç’in Sezgin’e yaptığı faulleri görmedi, bana göre sarı kartlıktı. Hele Tutoriç 47’de sarı görseydi, 49’da gördüğü ikinci sarı karttan oyun dışında kalabilirdi. Eskişehirsporlu Serdar Özbayraktar’ı çok beğendim. Sonlara doğru oyundan düştü ancak sağ kanattan getirdiği toplarla, forvet hattını besledi.
Bir lafımda Serdar Kulbilge’ye. 81’de sakatlanıyorsun, 3 dakika sahada yatıyorsun. 90. dakikaya kadar ise ağır hareketlerde bulunuyorsun. Golü yedikten sonra da bir o yana, bir bu yana uçuyorsun. Hani başın dönüyordu ? Milli Takıma yükselmiş bu değerli kalecimize, bu hareketleri yakıştıramadım.

2 YORUM
  • zeco 6.10.2008 19:38:59
    1

    SAYIN YORUMCU KARDEŞ olayı tam bilmediğin belli.olay baido isimli futbolcudur. bu aadam bize geldi hazırlık maçlarına çıktı. ve taraftar tarafından çok beğenildi. tam sözleşme imzalanır diye beklerken yılmaz hoca tarafından saçma bir sebeple gönderid

  • zeco 6.10.2008 19:41:11
    2

    ve baidoo gittiği takımda harikalar yarattı. çıkan dedikodu ise vuralın bu adamdan istediği komisyonu alamadığı için gönderdiğidir.