ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM
Daha iyi bir görüntü için telefon çevirin!

YAZARLAR

Takımın kimyasını bozuyor

13.08.2017

Gazetemizin yazarlarından Haşim Şahin, Göztepe Fenerbahçe maçını değerlendirdi.

Daha önce de altını çizmiştim; Fenerbahçe’nin R. Van Persie’ye güvenerek uzun vadeli plan yapması Rus ruletidir. Gerçekten de çok yazık. Hem verilen paraya, hem duyulan güvene, hem de onunla harcanan zamana. Ve iddia ediyorum, bu aşamadan sonra dopingli sahaya çıksa bile, asla eski RVP’yi sahada göremezsiniz. Sayın Aykut Kocaman da artık bu acı gerçeği kabullenmek zorundadır.
İsmail Köybaşı’nın ilk on birde sahaya çıkması öyle pek de yadırganacak bir tercih değil. Çünkü Hasan Ali’ye göre daha atletik ve daha teknik. 5. dakikada Alper’e attırdığı gol de bunun kanıtıdır bence.
Ve lakin Fenerbahçe’nin en önemli zaafı Volkan Demirel’dir bana kalırsa. Öyle topları ağlarıyla kucaklaştırıyor ki, rakipler bile gözlerine inanamıyor. Kanıtı mı;  Göztepe’nin dün akşamki ilk golü.
Volkan’ın yediği o gol bence sadece rakibi motive etmedi, bir o kadar da Fenerbahçe’nin kimyasını bozdu. Bu da doğal olarak Fenerbahçeli futbolcuları endişelendiriyor, onların performansını olumsuz yönde etkiliyor.
Göztepe her şeyiyle ”Yeni” bir takım. Süper Lig’de 14 yıl sonra yer alıyor. Hocası ve ilk on birde yer alan 10 futbolcusu da yeni. Bütün bunlara rağmen, (hem de seyircisinden yoksunken) şampiyonluğun en önemli namzetlerinden biri olan Fenerbahçe’yle (gollü olarak) berabere kalmak kıymetlidir bence.
Dolayısıyla İzmir’imizin Süper Lig’deki tek temsilcisi GÖZ- GÖZ sabrı hak ediyor ve kesinlikle ihtiyacı olan zaman Tamer Tuna ve öğrencilerine tanınmalıdır.
Tabii, bütün bunların ötesinde Futbol Federasyonuna da söylenecek şeyler var. Yahu, koca İzmir’in yıllar sonra bir takımı Süper Lig’de ilk maçına çıkıyor, ama seyircisiz. Süper Kupa maçındaki olaylardan ötürü Beşiktaş’a verilen ceza kadar bu da insanları üzüyor ne yazık ki.
Tanrı aşkına, artık eksik, yanlış ve yetersizliklerinizin faturasını günahsızlara kesmeyin, n’olur.        
 

0 YORUM