ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Rüzgâr gibi göçtü

09.02.2009

Eskişehir´de yarım düzine gol yemiş bir İstanbul Büyükşehir Belediye ve iki haftada bir düzineden fazla gol pozisyonu verip, 4 puan kaybeden, daha doğrusu zorla 2 puan kazanmış bir Fenerbahçe...

Eskişehir’de yarım düzine gol yemiş bir İstanbul Büyükşehir Belediye ve iki haftada bir düzineden fazla gol pozisyonu verip, 4 puan kaybeden, daha doğrusu zorla 2 puan kazanmış bir Fenerbahçe... Yaralı halde, rüzgar ve soğuk testine tabi tutulan iki takım...
“Yel kovalar, yelkenim kaçar; aklım poyrazda” misali, rüzgarını, direncini, coşkusunu, dayanışmasını, şuurunu, rotasını kaybetmiş Sarı-Lacivertli takım... Devreler öyle karışmış ki; top gevelemeyi paslaşma, itiş-kakışı mücadele, siniri hırs, refakati markaj, 11 ayrı kişiyı ‘aynı takım’ zannediyor besbelli... Giydikleri formayı da, oynadıkları zemini de, yaşattıklarını da, yaşadıklarını da unutmuşlar.  
1’e 5 bir defans kalabalığıyla gol yiyorsan, kılpayı ofsayt olup olmamasını tartışmak, havanda su dövmektir. Adriano düzgün vurabilse 19. dakikada fark 2’ye çıkacaktı bir anda... Buna mukabil Fenerbahçe ilki 35. dakikada, diğeri de karambolden iki pozisyona girebiliyor yalnızca... 10 kişi kalmış rakibi ablukaya almayı bırakın, bir de pres yiyip pozisyon veriyor ve bir gol daha yiyorsun. 
Takım ve hoca, sabır rezervlerini merhametsizce tüketip, umuda dair ne varsa hovardaca iflasa sürükledi. Rakipleri puan kaybetmiş ne gâm, Fenerbahçe de kendini kaybetmiş zaten. Puanın telâfisi olur da kimlik ve kişilik kaybının olmaz. 
İstanbul Büyükşehir Belediye’nin eksiklerini ve buna rağmen yaptıklarını göre göre mazeret üretmeye kalkışanı Allah çarpar. Volkan’ın gördüğü kartın ve Cüneyt Çakır’ın çift yönlü eyyamlarının Türkçe tarifi de ‘tüy dikmek’ olmalı...
Bu, bir yenilgiden çok daha fazlasıdır. Sonrası mayınlı arazide, ‘esmer günler’ şarkısına klip çekmektir. 

2 YORUM
  • kadıköy68 9.02.2009 10:44:00
    1

    Dün gece tanıdığım bir çok fenerli az kalsın beyin travması geçiriyordu.10 kişi kalmış rakip baktık dede alex ve guiza'yı oyundan alıyor.müthiş bir taktik.semih oyuna giriyor sağ kanattan orta yapıyor.normalde bu ortaların kendisine yapılması lazım!!

  • SERCE5 9.02.2009 14:13:17
    2

    Hakli cikmak icin soylemiyorum ama ben sezon basinda bu kadronun ancak orta siralari zorlayabilecegini soylemistim, eyer daha once muzmin yedek vede sakat olan selcuk bu takimda oynamadigi zaman takim dagiliyorsa vay halimize!