ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Alex de Sonsuza

30.12.2008

Bütün Fenerbahçeliler, Alex´in bir gün arayla yaptığı uçurum dolu iki çelişkili açıklamayla şoke oldu.

Bütün Fenerbahçeliler, Alex’in bir gün arayla yaptığı uçurum dolu iki çelişkili açıklamayla şoke oldu. Önce medyaya “Kulübüm istesin 40 yaşına kadar kalırım” açıklaması yapan Sambacı, bu haber daha gazetelerde okunurken, kendi sitesinde çok net ama küskün ‘kopma noktasında’ olduğunu dile getirdi.
Artık Türk futbolunda ‘ölçü birimi’, ‘kıyas mekanizması’ hatta neredeyse saplantı, kompleks ve takıntı haline gelen Alex’in ‘illallah’ noktasına nasıl geldiği/getirildiği tam bir muamma...
Kolay kolay sakatlanmayan, asla kapris yapmayan, her yönüyle profesyonel yaşayan, kimseye tepeden bakmayan, şımarmayan, hiçbir saygısızlık yapmayan, forma namusu denilen şeyin hakkını veren, yakaladığı insanüstü istatistikle ülkenin futbol literatürünü harmanlayan ‘çok özel bir adam’dan söz ediyoruz. Islıklara rağmen ayakta kalabilen, ‘duran top’ kavramıyla ‘vuran top’ kavramını eşitleyen, ‘serbest atış’ ile ‘derdest atış’ kelimelerini lugatte denkleştiren sıradışı bir adam.
Kulübün gerçekleri, doğruları ve dengeleri bir kez daha karşı karşıya gelmiş olabilir. İki taraf arasında ciddi fark da olabilir ki; bunlar anlaşılabilir şeyler. Ancak ‘yürüye yürüye şampiyon olmak’ gibi aşağılayıcı bir medya söylemine saplanmak ile aynı dolmuşa gelip Alex’i ıslıklamak arasında hiçbir fark yok. Umarız ‘adam daraltan’ yorucu yorumların gazı değildir bu durum. Aksi takdirde tartışılmayacak bir yeteneği, taammüden tartışılır hale getirenlerin zaferi olacaktır bu. 
Alex, birilerinin rüyası oldu, birilerinin kâbusu... O’nun bu formadan kopmasını avuçları patlayıncaya kadar alkışlayanlar da olacaktır, ekranlardan ve köşelerden methiye düzenler de... Bu gürültülü çoğunluğun içinde kesinlikle Fenerbahçeliler olmayacak. Tabii futbolu gerçekten sevenler de...
Fenerbahçe’de oynuyorsan medya, ucuzlatmak, hedef göstermek, erozyona uğratmak için üzerine çalışır. Gittikten sonra da dünyanın en kıymetli futbolcusu ilan eder. Bir taşla iki kuş vurulur. Tomas, Servet, Daum, Aurelio, Zico ve Tuncay örneği hafızalarda taptaze henüz.
Bu sokak çocuğu görünümlü entelektüel adam futbolun sevimli, sıcak ve gülümseyen yüzüdür. Çocukların üzerindeki lisanslı ya da ‘çakma’ formaların sırtında yazan isme bakın, bu katıksız gerçeği göreceksiniz.
Kulüpler ile kişileri ne karıştırırım ne de karşılaştırırım. Tabii ki aslolan kurumlardır. Fenerbahçe yerinde dursun da kim nereye gidiyorsa gitsin. Ancak ayrılık olacaksa bile emeğe aykırılık olmamalı.
Bence, Fenerbahçe’de jübile yapması gereken bir adam Alex. Gidecekse de murdar edilmeden, ona ve giydiği formaya yakışır şekilde uğurlanmak annesinin ak sütü kadar helâl. Nokta!

8 YORUM
 • cakir_ 30.12.2008 08:17:57
  1

  hizmetlerini karşılığı verilip gönderilmeli hiç kimse fenerbahçeden büyük değildir.

 • tuarish 30.12.2008 10:17:28
  2

  Alex gitsin demeye hangi Fenerbahçeli'nin gönlü razı olur ki.Onu en kötü oynadığı maçta bile ıslıklamaya hakkımız yok ki. Uçaktan indi akçaabat sebat spora golünü attı.O bizim bir parçamız.Bari yönetim onu koparmasın bizden.Yabancı demeye gönlüm el v

 • Rastamans 30.12.2008 13:30:48
  3

  dünya klübü olduğunu idda eden bir klüb alexe bağımlı olamaz diğer dünya klüblerinden ne yıldızlar geldi geçti bağımlılıkları yok alex 40a kadar oynarım diyor heralde dalga geçiyor 35e geldiğinde alexin temposu ne olur siz düşünün dede misali :)

 • rasot 30.12.2008 13:54:07
  4

  bu gibi dolmuslara binmeyin,alex süper star ve fb nin yildizi gelmis gecmis en iyi yabanci,tr de!!!!!iddia ediyorum bos kalsin gs ve bir cok takim onu almak icin takimlarini satarlar satilmislar!!!!zaten bu da onlarin plani

 • cevahir77 30.12.2008 17:25:55
  5

  bencede yok burda bıraksın futbolu aldıgı parada süper birazda oynasın ama artık bu tarz futbol anlayışu yok oldu daha hızlı fizik öne çıkmaya başladı tabata licoln gibi daha oyun zevki çne çıkan adamlar istiyoz futbol syeri yüksek olsun istyoz

 • persapol 30.12.2008 19:45:29
  6

  alex FB den büyük mü dedik,yoksa 40 a dek oynasınmı dedik, ikiside değil,şu aşamada gitsin mi kalsınmı konuşuluyor, bağımlı değiliz belki ama onsuz da olmuyor,dede gitsin o kalsın

 • cemkanarya 30.12.2008 20:53:27
  7

  ben alex in gitmesi tarafrndayım.nedenine gelince fenerin takım hüviyetine bürünmesini istiyorum artık.onun varlığı bence tüm takımı olumsuz etkiliyor.messi dünyanın en iyi futbolcusu ama barca da herkes oynuyor,kimse sorumluluk almıyor.

 • kadıköy68 3.01.2009 11:37:39
  8

  ben eskiden biraz futbol oynamış ve 40 senedirde ftbol izlemiş bir kişi olarak futbolun yürüyerek değil koşarak oynandığını öğrendim.fenerbahçedeki bu alex tapınmacılığınıda anlamış değilim.rıdvanın dediği gibi kötü koşan futbolcu olmaz.