Gerçek Spor Sitesi

Gerçek Spor Sitesi

28 Haziran 2017 Çarşamba
Yerli malı!

Bir hafta içinde ne değişti, anlaşılır gibi değil. Hangisi gerçek Galatasaray? Rize ekibi, dünkü mü? Bilinmez. Ancak çok iyi bilinen bir gerçek var ki, Galatasaray beklenen istikrarı bir türlü sağlayamıyor.

21 Ocak 2008, Pazartesi Yorum Yaz
A+ A-

Bir hafta içinde ne değişti, anlaşılır gibi değil. Hangisi gerçek Galatasaray? Rize ekibi, dünkü mü? Bilinmez. Ancak çok iyi bilinen bir gerçek var ki, Galatasaray beklenen istikrarı bir türlü sağlayamıyor. Sarı-Kırmızılı takımın şampiyonluk yarışında en büyük dezavantajı da bu sanırım.
Tabii bunda, yabancılarından üst düzey verim alamaması da önemli bir etken. Dün gece 6 yabancı oyuncusundan sadece bir tanesi sahadaydı! Bu da ayrıca sorgulanması gereken bir durum tabi...
Galatasaray’ın, farklı Rize galibiyetinin de etkisiyle uzun zaman sonra, Ali Sami Yen’i tıka basa dolduran seyircisinin önünde, kısır bir futbol sergilemesinde en büyük faktör, orta alanın iyi top kullanamamasaydı. Lincoln’ün yokluğunda oyun kurucu olarak görev alan Arda’nın, ayağında top çok ezmesi, oyunu süratlandirememesi, her maçta rekor sayıda gol pozisyonu bulan Sarı-Kırmızılar’ı dün gece frenleyen önemli bir unsurdu. Buna, kanatların verimli çalışmaması, Barış ve Volkan’ın kötü futbolu, duran topların yine faciaya dönüşmeyisle, Galatasaray’ın atacağı gol ya da goller, rakip savunmanın yapacağı hatalara veya Hakan Şükür ve Nonda’nın kişisel becerilerine kalmıştı.
Nitekim gol de o şekilde geldi.
Galatasaray’da dün gecenin en iyi ismi, yine Servet. Şu anda sadece Türkiye’nin değil, belki de Avrupa’nın bile en formda stoperi olan Servet, duran Galatasaray’ın çalışan tek dişlisiydi.
Tecrübeli futbolcuya ayak uyduran bir de Nonda vardı.
Bursaspor ise, son haftaların en etkili futbolunu oynadı. Ancak, buldukları pozisyonları değerlendiremeyince Yeşil-Beyazlı takım, iyi futbolunun karşılığını alamadı.  Her iki takım oyuncularının, maç boyunca birbirlerine karşı yaptıkları sert fauller, iyi niyetli olmamalarından kaynaklanan bir durumdu. Doğrusu bu çirkinlik, iki takım futbolcularına yakışmadı.