ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Sivas devrimi!

20.01.2008

Aslında İstanbul'daki Sivas ihtilali 1989 yılında gerçekleşmişti. Nurettin Sözen, hemşehrilerinin oylarıyla yüzde 36.2 oy almış ve İstanbul'un belediye başkanı olmuştu.

Aslında İstanbul’daki Sivas ihtilali 1989 yılında gerçekleşmişti. Nurettin Sözen, hemşehrilerinin oylarıyla yüzde 36.2 oy almış veİstanbul’un belediye başkanı olmuştu. Bir sonraki seçimde ise Sözen başarısız bulunarak partisi tarafından aday gösterilmemiş ve rakip parti karşı devrim gerçekleştirerek Türkiye’de Tayyip Erdoğan devrini başlatmıştı. Sözen giderayak, “İstanbul’da 2 milyon Sivaslı var, aday olsam yine seçilirim” diyerek partisine sitem etmişti. İşte o gündür bugündür, Sivaslı’nın İstanbul Belediyesi ile hesabı var ve dün bu hesabı kesme fırsatını yakaladılar.
Sessizliğe alışmış Olimpiyat Stadı, dün Sivaslılar’ın istilasına uğramıştı ve “Burası Sivas burdan çıkış yok!” diye tezahürat yapıyorlardı. Haksız da değillerdi, aslına bakarsanız. Çünkü İstanbul demek, biraz Sivas demek, biraz Kayseri, biraz Malatya, biraz biraz, falan filan... İstanbul kaldı mı ki?!!
Bazı kemirgenler, avını yerken üflermiş acısını hissetmesin diye. Sivasspor da o misal, “Şampiyon olmak istemiyoruz” diye diye rakiplerine hissettirmeden hedefine ilerliyor. Ve çaktırmadan şampiyonluk havasına da girmişler! İşte bu nedenle olsa gerek, Sivaslı futbolcular biraz gergindi. Nitekim bu gerginlik maç sonrası futbolcular arasında bazı tatsızlıkların yaşanmasına da neden oldu.
Sivasspor tempoyu istediği gibi ayarladı. Savunmada dikkatli, orta alanda sakin, hücumda ise akılcıydılar. Çabuk ve ayağa paslarla Belediye defansını aşmakta zorlanmadılar. Uyumlu bir ikili oluşturdukları gözlenen Mehmet -Cvetkov ile tehlikeli ataklar geliştirdiler ve ikisini de değerlendirdiler. 90 dakika sonunda da taraftarlarıyla bütünleşerek İstanbul Belediyesi burçlarına Kırmızı-Beyaz bayrağı diktiler. Sivaslı, tünelin sonundaki ışığı görüyor!

0 YORUM