ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Hagi'nin ruhu Saracoğlu'nda!

10.03.2008

Futbolu seyredilebilir kılan en önemli faktör, hiç kuşkusuz "sanatçı" diye niteleyebileceğimiz kreatif futbolcuların varlığıdır.

Futbolu seyredilebilir kılan en önemli faktör, hiç kuşkusuz "sanatçı" diye niteleyebileceğimiz kreatif futbolcuların varlığıdır. Her ne kadar fizik güçleri, dayanıklılıkları, pres özellikleri üst düzeyde olmasa da, futbol zekalarıyla, yaratıcılıklarıyla, teknikleriyle son sözü söyleyen genellikle 10 numara dediğimiz bu futbolcular olur. Ve taraftar da futbolu onlar olduğu için sever. Onların olmadığı bir futbol müsabakası keçi boynuzu tadı verir, ki bir kaç hafta sonra tribünlerde kimseyi bulamazsınız. Hagi'nin hala Galatasaray taraftarının burnunda tütmesi boşuna değildir. Keza, Sarı-Kırmızılı yöneticilerin her sezon bir "Hagi" araması da öyle...
Bu sezon başında Galasaraylılar'ın özlemi dinecek gibi görünüyordu. Lincoln transferi Ali Sami Yen'e yeni bir heyecan getirmişti. Lakin, ilerleyen haftalarda umudun yerini hüsran aldı. Uzun bir sakatlık döneminin ardından yeniden sahalara dönen Lincoln her maçta hayalet süvari gibi sahada geziyor. Ortaya çıktığı anda da yerde görüyoruz. Kendini atıveriyor. "2.Arif vakası" dersek, Arif'e haksızlık etmiş oluruz! Ali Sami Yen'in tribünlerinden yeşil alana akan sevgi pınarı bile onu kendine getirmeye yetmiyor. Anlaşılan ortada karşılıksız bir aşk var!
Buna karşın Fenerbahçe'de Alex ligdeki dengeyi bozan isim olarak ön plana çıkıyor. Müthiş bir futbol zekası ve sol ayağa sahip olan Alex'in sahadaki varlığı bile Sarı-Lacivertli takıma maç kazandırmaya yetiyor. Brezilyalı yıldız, en kötü maçında dahi tabelayı değiştirecek pozisyonlara imza atıyor. Galatasaray'ın kaybettiği Hagi'nin ruhu, bambaşka bir bedende Saracoğlu'nda yeniden zuhur ediyor. Alex atıyor, attırıyor, pozisyon yaratıyor, futbolun bütün güzelliklerinde başrolü oynuyor. Zaten rakamlar da bunu doğruluyor. Alex: 9 gol, 10 asist. Lincoln: 3 gol, 3 asist. Fazla söze gerek yok!
Beşiktaş'ın yine son saniye golüyle kazandığı haftanın akılda kalan diğer özellikleri ise; zirvedeki dörtlünün iyice kopması, atılan 30 gol ve Konya'nın serbest düşüşüydü. Gerek yukarıda, gerekse aşağıda müthiş bir yarış var. Kazananı ve kaybedeni foto finiş belirleyecek gibi...

0 YORUM