Gerçek Spor Sitesi

Gerçek Spor Sitesi

23 Haziran 2017 Cuma
Florya yeniçeri ocağı!

Aslında olay, futbolcuya dayalı düzeni değiştirmek isteyen Polat-Üstünel-Sezgin-Kalli dörtlüsü ile Florya'nın gerçek hakimi gibi davranan Şükür ve ekibinin ölümcül çatışmasıdır. 'Büyük Abi'nin, giden 25 futbolcuya ses çıkarmayıp Sabri'nin gönderilmesine isyan etmesi boşuna değil.

29 Ocak 2008, Salı Yorum Yaz
A+ A-

Aslında olay, futbolcuya dayalı düzeni değiştirmek isteyen Polat-Üstünel-Sezgin-Kalli dörtlüsü ile Florya'nın gerçek hakimi gibi davranan Şükür ve ekibinin ölümcül çatışmasıdır. "Büyük Abi" nin, giden 25 futbolcuya ses çıkarmayıp Sabri'nin gönderilmesine isyan etmesi boşuna değil.

Eğer bir takımda işlerin yolunda gidip gitmediğini anlamak istiyorsanız, gol sevinçlerine bakacaksınız. Gol, futbolun yalnız meyvesi değil, aynı zamanda golü atan takımın aynasıdır da. Kırılan kolun yenin içinden çıkmasıdır, gol sevinçleri. Teknik heyetle veya yönetimle futbolcular arasında uyum sorunu yaşanıp yaşanmadığının şifresi bu sevinçlerde yatar. Dikkatli bir göz, futbolcuların verdiği mesajı gayet iyi algılar. Ülkemizde gol sevinciyle mesaj veren futbolcu ekolünün en önde gelen temsilcisi Hakan Şükür'dür. Bunca kariyerine, başarılarına karşın her dönemde "problem çocuk" olmayı alışkanlık haline getiren Şükür, küskünlüğünü, kızgınlığını gol sevinçleriyle ifade eder. Gerekli yerlere bu şekilde gerekli mesajı gönderir. Alan alır, almayan ise er geç onun gazabına uğrar! Bknz. Fatih Terim!

Terim'in bile gücü yetmedi
Yıllardır Florya'da futbolcuya dayalı bir düzen vardır. Bülent Korkmaz-Arif Erdem-Hakan Şükür üçlüsüyle bu düzen tavan yapmıştır. Galatasaray'ın UEFA ve Süper Kupa şampiyonluğunun devamını getirememesinin altında yatan temel etken de budur aslında. Bu hegemonyayı yıkmaya Terim'in bile gücü yetmemiştir. Son yıllarda kurumsallaşma ve sportif başarı bakımından Fenerbahçe'nin gerisinde kalan Galatasaray'ın bugünkü yönetimi, hastalığı teşhis etmiştir. Görev, her ne kadar arkalarında durulmasa da Adnan Polat-Haldun Üstünel-Adnan Sezgin üçlüsüne verilmiştir. Neşter de Kalli'ye... Amaç, yeniden yapılanma ve kulübü modernize etmektir. Bunun için sezon başından beri 25 futbolcu gönderildi. 26.'sı ise Sabri oldu. Bundan önce gidenlere göz yuman son "Büyük Abi", tam da bu noktada ortaya çıktı ve direnç gösterdi. Bu, manidardır! Çünkü Sabri, "Küçük Kardeş"tir! Yani ekipten! Bu nedenle ligde 4.5 ay sonra gol atan Şükür'ün, sevincini Kalli'yi eliyle iterek kulübedeki gençlerle paylaşması boşuna değildir. Mesaj açıktır: Florya'nın patronu benim, gençler benden sorulur! Galatasaray yol ayrımındadır. Ya olacak, ya da...