Gerçek Spor Sitesi

Gerçek Spor Sitesi

26 Haziran 2017 Pazartesi
Bir kaç iyi adam

Mücadele düzeyi ve rakabet açısından müthiş bir sezon yaşıyoruz. Ancak aynı şeyi ligin kalitesi için söylemek mümkün değil.

25 Mart 2008, Salı Yorum Yaz
A+ A-

Mücadele düzeyi ve rakabet açısından müthiş bir sezon yaşıyoruz. Ancak aynı şeyi ligin kalitesi için söylemek mümkün değil. Fenerbahçe'nin dışındaki şampiyon adayları dahil, hiç bir takımın futbol kalitesi, değil Avrupa standardı, vasatı bile aşamıyor. Oynanan oyun kimseyi tatmin etmiyor. Takımlarımız bir türlü istikrarı yakalıyamıyor. Bir hafta harikalar yaratan bir takım, ertesi hafta dökülebiliyor. Hiç kuşkusuz bunda teknik adam sirkülasyonunun önemli bir rolü var. Hiç bir takımın uzun vadeli planı, belli bir stratejisi yok. Günlük yaşanıyor. Önümüzdeki Avrupa şampiyonası öncesi milli takımı bekleyen en büyük tehlike, ligimizdeki bu kalitesizlik ve istikrarsızlıkdır.

Aynı durum futbolcular için de geçerli. Ligi forse eden, "işte yıldız" dedirten bir futbolcumuz bulunmuyor. Sezon başında herkesi heyecanlandıran, lige damgasını vuracağı düşünülen Arda Turan kendisini bir türlü geliştiremedi. Bir arpa boyu yol alamadı. Saman alevi gibi yanıp sönüyor. Keza Mehmet Topuz da öyle. Küçük maçların büyük futbolcusu gibi duruyor. Takımının Üç Büyükler'le oynadığı maçlarda ise bir türlü sahne alamıyor. Buna karşın çok dakika alması Topuz'un artısı olarak göze çarpıyor. Bütün bunların yanısıra gücüyle, enerjisiyle, istikrarıyla, profesyonelliğiyle, iş ahlakıyla öne çıkan futbolcularımız da yok değil. Başta Servet Çetin olmak üzere. Her geçen gün futbolunun üzerine bir şeyler koyan Servet Çetin, bu sezon Galatasaray'ın en büyük transferi olduğunu kanıtladı. Avrupa Şampiyonası'nda Milli Takım'ın da önemli kozlarından biri olacak. Servet'in dışında Gökhan Gönül ve Mehmet Topal da, ligin en iyi çıkış yapan iki futbolcusu oldular. Oynadıkları futbolla herkesin gönlünü fetheden Gönül ve Topal, gerek kendi takımlarında, gerekse Milli Takım'da kendi mevkilerini uzun yıllar parselleyecek gibi gözüküyorlar. Bu üç isme ekleyeceklerimiz ise ne yazık ki pek fazla değil. Alex zaten biliniyor. Mehmet Aurellio, İbrahim Toraman, Tomas Abraham, Mehmet Yıldız, Remzi Giray Kaçar, istikrarlarıyla öne çıkan diğer futbolcular.

İstanbul Belediye maçını "derbi" olarak görmeyen Beşiktaş'ın "haftanın en kaybedeni" olduğu geçen haftadan aklımızda kalanlar ise; Antep'in 8 hafta sonra kazanması, Çaykur Rize, Konya ve Gençlerbirliği'nin serbest düşüşlerinin devam etmesi.