Gerçek Spor Sitesi

Gerçek Spor Sitesi

28 Haziran 2017 Çarşamba
Aziz Yıldırım'a Fair-Play ödülü verilmeli

Göreve ilk başladığı yıllarda yalnız ezeli rakiplerine değil, neredeyse tüm Türkiye'ye antipatik gelen Aziz Yıldırım'ı o zamanlarda anlayamadığımız bu günlerde ortaya çıkıyor.

12 Mart 2008, Çarşamba Yorum Yaz
A+ A-

Göreve ilk başladığı yıllarda yalnız ezeli rakiplerine değil, neredeyse tüm Türkiye’ye antipatik gelen Aziz Yıldırım’ı o zamanlarda anlayamadığımız bu günlerde ortaya çıkıyor. Bazı davranışları belki gerçekten nahoştu, ancak tüm eylemleri ve söylemleri kulübünün çıkarlarını savunmak üzerineydi. Onu, o dönemler bize itici gelen bazı davranışlara sürükleyen de muhtemelen anlaşılamamış olmak ve geciken sportif başarıydı. Bugün karşımızda bambaşka bir Aziz Yıldırım profili var. Bir takım hatalarından arınmış, çağdaş, sorumlu, rakiplerine saygılı, diyaloğa açık bir başkanla karşı karşıyayız.
Dostluk köprüsü
Salonda kız takımına küfür eden Fenerbahçe taraftarına olan tepkisi büyük takdir toplamıştı Aziz Bey’in... Önceki gece ise yeni bir açılıma imza attı. Galatasaray’ın, tekerlekli basketbol takımı ve engelli vatandaşlara yardım için düzenlediği geceye katılarak 25 bin YTL bağışta bulundu. Galatasaraylılar da onun bu jestini ayakta alkışladı. Bu, iki kulüp arasında bugüne kadar belki de görülmemiş bir barış ve dostluk köprüsünün kurulmasıdır. Bir Fenerbahçe başkanının ezeli rakibine ait bir branşa yardım etmesi müthiş bir Fair-Play örneğidir. Aziz Bey’in hakkı Aziz Bey’e verilmelidir.