ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Yıldızlar resitali

01.03.2010

Galatasaray'ın hücum hattındaki dörtlüsü Santos, Keita, Arda ve Jo müthiş uyumluydu. Maç 1-0'ken Santos ve Keita imzalı pozisyonlarda sonuç alınabilseydi, tarihi fark olurdu.

Atletico Madrid maçından sonra yaşanan psikolojik durum bu maça farklı yansıyabilecekken, her zaman en büyük rakip olarak görünen Fenerbahçe’nin yaşadığı puan kaybı ve tribünlerdeki pankartta yazdığı gibi Galatasaray’ın şampiyonluktan başka hedefinin kalmaması, maça büyük bir coşkuyla başlamasına neden oldu. Santos, Keita, Arda ve Jo’nun inanılmaz uyumu, birinci dakikada Kasımpaşa’nın çok net bir pozisyonunun heba olmasıyla birleşince, Sarı-Kırmızılı cephedeki coşku çığ gibi büyüyerek farklı bir boyut kazandı.

Kasımpaşa futbol oynayınca
Kasımpaşa’nın oyun anlayışı, ayağa pas yapması, bolca tecrübeli oyuncudan kurulu olması ve puan durumundaki rahatlığı, Galatasaray gibi yıldızlar topluluğu bir ekip için büyük avantajdı. Çünkü karşılarında futbol oynamak isteyen bir takım vardı. Elano’nun sakatlığı üzücü olsa da bu durum Ayhan-Mehmet Topal sigortasının sahada olmasını sağladı, ki bu ikili ofanstaki dörtlüyü çok iyi idare etti. Galatasaray’ın defans bloğu -Servet ve Neill başta olmak üzere- fazla zorlanmadı. Arda’yla 1-0’ı bulduktan sonra yakalanan Keita ve Santos imzalı pozisyonlar değerlendirilebilseydi maç tarihi farka gidebilirdi.

Yılmaz Vural’ın gözden kaçırdığı
Bu pozisyonların arkasından Kasımpaşa’nın bulduğu gol “Ali Sami Yen’de tekrar bir hüsran mı olacak?” sorusunu akla getirdi. Ama bu düşünceyi, gecenin başarılı ismi Keita’nın harika golü kafalardan silip attı. Yukarıda belirttiğim gibi tecrübeli ama son dakikalarda düşüş yaşayan Koray’ın gereksiz penaltısı ve gördüğü kırmızı kart, sonraki dakikaların Galatasaray lehine gelişmesini sağladı. Kasımpaşa ne kadar top yapmak istese de başarısı tartışılmayan Yılmaz hocamın 1-1’den sonra maç boyunca etkisiz kalan aynı tipteki iki forveti sahada tutması, bu durumu sağlayan bir etkendi. Her şeye rağmen futbolseverler çok keyifli bir karşılaşma izledi.

Bu kadro gözdağı veriyor
Sabri’nin dönmesi, Baros’un, Kewell’ın, Elano’nun da iyileşmesiyle, Beşiktaş gibi sadece Türkiye Ligi’nde oynayacak Galatasaray’ın çok büyük bir avantajı ortaya çıkacak. Kötü oynayıp kazandığı şanslı maçlardan sonra Galatasaray, sakatlıklarını ve yorgunluklarını bir kenara bırakarak, taraftarın pankartını açtığı o ihtimale doğru emin adımlarla gidiyor. Ve bu şampiyonluk yarışında onu zorlayacak rakiplere de bol yıldızlı kadrosuyla gözdağı veriyor. Galatasaray’ın en yakın rakibi Bursaspor, Kayseri’de coşkulu oynayan Beşiktaş ve son haftalarda iyi oynayıp, sonuçları lehine çeviremeyen Fenerbahçe her şeye rağmen şampiyonluk yarışını sonuna kadar kovalayacaklardır.

0 YORUM