ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Kaleci farkı sonucu belirledi

29.03.2010

Hafta arası yaşanan yoğun duygu seli, Sayın Özhan Canaydın'ın vefatı, Fenerbahçe'nin tarihsel büyüklüğü ve Manisa maçında stattaki saygı anlayışı Ali Sami Yen'e de olumlu biçimde yansımış, pankartlarla ve renklerle çok güzel bir ortam sunmuştu iki takım oyuncularına.

Hafta arası yaşanan yoğun duygu seli, Sayın Özhan Canaydın’ın vefatı, Fenerbahçe’nin tarihsel büyüklüğü ve Manisa maçında stattaki saygı anlayışı Ali Sami Yen’e de olumlu biçimde yansımış, pankartlarla ve renklerle çok güzel bir ortam sunmuştu iki takım oyuncularına. Bursaspor cuma akşamı Belediyespor’a kaybettiğinde böylesine mücadeleli bir karşılaşma olacağı öngörülmüştü. Fenerbahçe’nin sakin ve kararlı oyunu, Galatasaray’ın ise çok yıldızlı ama üretken olmayan oyunu karşısında maçın sonuna kadar etkili oldu. Fenerbahçe’de mecburiyetten doğan kadro seçimi, derbi maçın motivasyonuyla Mehmet Topuz, Özer ve Selçuk’un aşırı konsantrasyonu, Lugano ve Bilica’nın hatasız oyunu, Alex’in de fizik gücünü aşarak oynayışı maç içerisinde gözüme çarpan en önemli özelliklerdi. Bu arada Gökhan Gönül’ün çok uzun bir aradan sonra muhteşeme yakın bir oyun sergilemesinin de, Fenerbahçe’ye galibiyeti getirdiğini söyleyebiliriz.

Giovani’ye yapılan penaltıydı
Galatasaray’a baktığımızda... Parça parça oynayan ve Arda’sızlık anında yıldız oyuncuların markaj altında oynamalarından dolayı mücadelesi yüksek ama etkisiz bir oyun ortaya koydu. Ali Sami Yen’de Keita’dan çok fazla şey bekleyenler oyunun sonunda Fildişili oyuncunun müthiş vuruşunu gördü ama Leo Franco’nun hatası sonrası Volkan’ın bu şutu muhteşem bir şekilde çıkarması dikkat çekti. Her şeye rağmen bana göre Giovani Santos’a Lugano’nun yaptığı hareketin penaltı oluşu karşılaşmanın sonucunu etkiledi. Mücadelesi yüksek ama kısır bir maç olacağını söylemeye çalışmıştım. Nitekim öyle oldu ve Fenerbahçe attığı tek gole galip ayrılmasını bildi.

Değişiklikler yanlıştı
Arda-Topal ve Baros-Jo değişiklikleri bana göre yanlıştı. Sayın Adnan Polat, Rijkaard’ın burda oluşunu devrim olarak nitelese de hem yaptığı değişikliklerle hem de bu kadar değerli bir kadronun şu anda bulunduğu başarısızlıkla daha farklı bir devrim olmuştur diye düşünüyorum. Galatasaray’ın hala şampiyonluk şansının olduğu da düşünülürse bu sonuç bundan sonraki sürece olumsuz olarak yansıyacaktır. Fenerbahçe açısından da derbi kazanmak ve kazanılan güven şampiyonluk yolunda önemli bir avantaj olacaktır. Özetlersek; Her şeye rağmen kalecilerin sonucu belirlediği bir maç oldu. Ama en önemli olgu da tribün şovlarının ve hafta arası devam eden saygınlığın dün gece de devam etmesiydi.

0 YORUM