ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Ali Sami Yen futbolcusu Keita

22.03.2010

İkinci yarıda Şenol Güneş'le büyük çıkış yakalayan ve futboluyla keyif veren Trabzonspor, bu maçtan sonra şampiyonluk yolunda daha önce kaybedilen puanlara bir hayli yanacak gibi görünüyor.

İkinci yarıda Şenol Güneş’le büyük çıkış yakalayan ve futboluyla keyif veren Trabzonspor, bu maçtan sonra şampiyonluk yolunda daha önce kaybedilen puanlara bir hayli yanacak gibi görünüyor. Her ne kadar oyunun başında Galatasaray, çok net 2 pozisyonu değerlendiremese de, 90 dakikanın tamamında, sahanın her yerinde hatasız oynayan bir Trabzonspor vardı dün. Müthiş bir direnç gösterdiler. Geçen hafta forma giyemeyen Colman ve oyuna sonradan giren Alanzinho, dün akşam bir onur mücadelesi verdi. Bu ikili, oyunu her şekilde yönlendirdi. Buna rağmen, Trabzonspor açısından baktığımızda kaleci Onur ve Serkan en önemli oyunculardı.

Galatasaray’a gelince; Türkiye Ligi’nde iki senedir çok büyük maliyetlerle kurulan en önemli kadrolarıyla hâlâ şampiyonluk potasında olmasına rağmen, taraftarının ve camianın beklediği futbolu oynayamadığını düşünüyorum. Her zaman söylediğim birşey var; Çok kaliteli oyuncular, karşılarında fiziki direnç görünce, zaman zaman zorlanır. Trabzon’un golü, Eskişehir’deki hatanın tekrarı gibi. Yani defansif anlamda çok zengin takım kurmak, takım defansında bu tip sorunlar doğurabiliyor.

Trabzon hakettiği galibiyeti aldı
Emre Güngör, bu hatayı yapsa da, 3 çok net pozisyonu kademeleriyle önleyen isimdi. Santos, zaman zaman driplingleriyle etkili oldu. Keita, sezonun tamamına baktığımızda bir Ali Sami Yen oyuncusu olduğunu bir kez daha gösterdi. Trabzon’un göbeğindeki Selçuk ve Ceyhun’un, Alanzinho, Colman, Umut, Burak dörtlüsünü iyi idare ettiğini düşünüyorum. Müthiş koştular ve galibiyette büyük pay sahibi oldular. Başta da dediğim gibi takım olarak çok ofansif oyuncularıyla da oynasa, hem savunmayı hem hücumu çok istekli yapıp, hakettiği bir galibiyeti aldı Bordo-Mavili ekip. Trabzonspor taraftarı, takımlarını hangi dakikalarda desteklemeleri gerekiyorsa, o dakikalarda mükemmel bir şekilde ileri itti.

Ligin şeklini değiştiren bir maçtı
Bu sene zor olsa da, Trabzonspor’un, Şenol Güneş’le mantıklı transferler yaparak, bundan sonra çok ciddi şekilde şampiyonluk şarkıları söylemeye başlayacağını düşünüyorum. Bursaspor ve Fenerbahçe’ye tekrardan bir motivasyon sağlayan bu karşılaşma, ligin şeklini yeniden değiştirdi. Şampiyonluk yarışının kora kor geçtiği son dönemlerde, her maçta, her şeyin olabileceği bir kez daha görüldü. Hafta sonundaki derbi, - eğer bugün kazanırsa - birçok şeyin Bursaspor lehine döndüğünün göstergesi. Tüm Türkiye, hafta boyunca, çok farklı sonuçlara gebe Galatasaray-Fenerbahçe derbisini bekleyecek sabırsızlıkla.

0 YORUM