Gerçek Spor Sitesi

Gerçek Spor Sitesi

26 Haziran 2017 Pazartesi
Taraftarı özlemişiz

Uzun zamandır Avrupa Kupaları'nda bu kadar kolay ve eğlenceli bir maç seyretmemiştik.

05 Ekim 2007, Cuma Yorum Yaz
A+ A-

Uzun zamandır Avrupa Kupaları’nda bu kadar kolay ve eğlenceli bir maç seyretmemiştik. Türkiye Ligi’nde herhangi bir takımın yenebileceği Sion’a, İsviçre’de 3-2 yenilmek, iş kazasını bir yana bırakın ancak bir futbol mucizesi ile açıklanabilir.
Muhallebi kıvamındaki Sion, Sarı-Kırmızılı ekibi maçın neredeyse hiçbir anında tehdit edemedi.
Yaklaşık 30 dakika vasatın üstünde futbol oynayan Galatasaray’ın ustalığı, rakibin acemiliğiyle birleşince, maç ilk yarıda bitti.
Bundan çok daha zorlu Beşiktaş maçı öncesi kadro dışı bırakılan Hakan Şükür ve Lincoln sahadaydı.
Ama en önemlisi stadyumdaki taraftardı. Fenerbahçe maçındaki utanç verici tepki, takımın taraftardan uzun zaman uzak kalmasına neden oldu. Eğlenmek için gelmeyen, intikam için gelen taraftar, o gün belki de hem maçı hem Şampiyonlar Ligi iddiasını kaybettirmişti. Bu kez ise bütün maç coştular. Ümit Karan’ın ilk golünden sonra sahaya atılan bir, tribünde yakılan üç meşale dışında harikaydılar. Futbol, taraftarla güzel. Uğur, Servet, Song ve Volkan’lı dörtlü zorlanmadı. Kaleci Orkun, skor 3-0 iken mutlak bir gol kurtardı. Linderoth, rakibe göz açtırmadı. Barış oyununun iki yönünü de oynarken, hücumda biraz aksadı. Lincoln ve Hakan vasat, Ümit ise şuurlu, ne yaptığını bilen, ihtiyaç duyulan golleri atan adamdı. Arda, her gün biraz daha üstüne koyacak. Dördüncü goldeki ustalığı tekrarlanınca, aranan marka olacak. Galatasaray’ın zayıf da olsa, Avrupa’daki bir rakibini sürklase edişini özlemişiz.
Not: Tek problem yan toplarda defans pozisyon almayı, adam paylaşmayı beceremiyor.