ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Samimiyet ve cesaret

23.11.2007

Galatasaray, belki de sezonun en önemli virajına giriyor. Şampiyonluktaki önemli rakipler Fenerbahçe'den 6, Beşiktaş'tan 7 puanlık avantajla kritik maçlar oynayacak Galatasaray'ın asıl meselesi ise; sahada alacağı sonuçlar değil.

Galatasaray, belki de sezonun en önemli virajına giriyor. Şampiyonluktaki önemli rakipler Fenerbahçe’den 6, Beşiktaş’tan 7 puanlık avantajla kritik maçlar oynayacak Galatasaray’ın asıl meselesi ise; sahada alacağı sonuçlar değil.
Galatasaray, Türkiye Ligi’ndeki beklenmeyen başarısına rağmen, kulüp içinde yaşanan krizi çözmekte zorlanıyor. Adnan Polat’ın göreve geldiği gün, herhangi bir kulüp yöneticisinin asla yapmaması gereken açıklaması, kulübü içten içe kemiriyor. Polat, “Hakan Şükür, bizim için en değerli futbolcu. Sağlam olduğu ve oynamak istediği müddetçe takımda kalacaktır” dememiş olsaydı... Biraz Hakan Şükür, biraz yönetim, biraz da medya eliyle köpürtülen sıkıntılar kulübün imajını zayıflatmazdı.
Büyük kulüpler, profesyonel anlamda iyi örgütlenirken, başarı için, organizasyon dışında gerekli olan en önemli şey; disiplin ve samimiyettir. Yetkili kişiler kelimelerini seçmeden konuşsalar da, oyuncular her ne kadar başarıda kahraman olsa da, kulübün kahramanı değil, profesyonel bir işçisi olduklarını unutamazlar. Kulüp kimliğinin önüne geçmiş bir duruş, takımdaki sinerjiyi dağıtır, gruplaşmalar yaratır, her jest ve davranışta farklı anlamlar aranır.
Samimiyet olmazsa başarı olmaz... Dürüstlük olmazsa saygınlık kalmaz... Ve hiçbir yönetim, kahraman dahi olsa sporcusu ile ilişkisini yıpratma politikası ile sürdürmez.
Samimi olması gereken Galatasaray Yönetimi’dir!
Eğer haberler doğruysa ve Galatasaray Yönetimi bu profesyonel futbolcu ile yollarını ayıracaksa, devre arası beklenmemelidir. Sporcuya kararlarının gerekçeleri net olarak söylenmeli, takımda huzursuzluk yarattığı düşünülüyorsa, operasyon öne çekilmelidir. Yok böyle değil, Hakan ile devam edilecekse, kamuoyuna net bir ifade ile iletilmelidir.
Asıl olan kişiler değil, kulüplerin gelenekleri ve prensipleridir.
Sportif başarının ardında yatan temel olgunun samimiyet ve dürüstlük olduğunu bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Sahada kazanılan zaferler Florya’da yaşanan hezimetleri örtmeye yetmez.

0 YORUM