Gerçek Spor Sitesi

Gerçek Spor Sitesi

24 Haziran 2017 Cumartesi
Nihayet futbol

45. dakikada Jaba'nın bomboş pozisyonda, sol alt köşeye giden vuruşunu, Hakan muhteşem bir refleksle kurtarmasaydı, maç nasıl biterdi bilinmez ama gözle görülür bir gerçek var ki; Beşiktaş futbol oynamaya başladı.

17 Aralık 2007, Pazartesi Yorum Yaz
A+ A-

45. dakikada Jaba’nın bomboş pozisyonda, sol alt köşeye giden vuruşunu, Hakan muhteşem bir refleksle kurtarmasaydı, maç nasıl biterdi bilinmez ama gözle görülür bir gerçek var ki; Beşiktaş futbol oynamaya başladı. Cisse’nin tek ön libero oynaması, Delgado, Tello, Ali Tandoğan ve Serdar Özkan’ın 3. bölgede daha fazla bulunmasına ve pozisyonlar yakalanmasına yaradı. Arjantinli yıldızın “Süperstar” performansı, soğuk gecede tribünleri ısıtırken, Ankaragücü orta sahasını da alt üst etti. İbrahim Kaş rakibin güçlü forveti Bebbe’yi maç boyunca etkisiz kıldı. Ama Murat Erdoğan’ın kornerinde, hem Milli futbolcu, hem de Cisse uyudu. Jaba’nın 19. dakikada kaçırması atmaktan zor pozisyonu harcadığını da düşünürsek, Siyah-Beyazlılar’ın ara transferde en önemli ihtiyacının pozisyon bilgisi yüksek olan bir stoper olduğu gerçek.
Nobre de sezonun iyi futbollarından birini sergiledi. Bobo, biraz eşlik edebilse, Beşiktaş’ın daha farklı kazanması işten değildi.
Beşiktaş’ın ikili, üçlü oyunlarla rakibi alt-üst etmesi, kanat oyuncularının bol bol çizgiye inmesi, biraz Ankaragücü’nün yenmeye gelmiş olmasından, çokca da Delgado’nun ustalığındandı. Bir 10 numara ne yapması gerekiyorsa, onu yaptı. Beşiktaş bu galibiyetle, sancılı geçen yarının ardından 3 büyük rakibiyle evinde oynayacak olmanın verdiği fikstür avantajıyla iddiasını, ligin sonuna kadar sürdürme şansı yakaladı. Hakan’ın Jaba’nın vuruşundaki muhteşem kurtarış da cabası! Genç kaleci 8-0’lık kabusun ardından özgüvenini tekrar kazanabileceği bir maç oynadı.