Gerçek Spor Sitesi

Gerçek Spor Sitesi

26 Haziran 2017 Pazartesi
Mehmet Topal

Linderoth'un yokluğunda Mehmet Topal'ın resital yaptığı bir maçtı.

12 Kasım 2007, Pazartesi Yorum Yaz
A+ A-

Linderoth’un yokluğunda Mehmet Topal’ın resital yaptığı bir maçtı. Tek ön liberoydu. Klasını, tekniğini, zekasını koydu, takımını oynatan büyük usta Lincoln’den ziyade oydu.
Üç büyük rakibin türlü sebeplerle puan kaybettiği haftada, Avrupa’daki hüsrandan olsa gerek Mayıs ayından beri cezalı olan taraftar maça gelmiyorsa, yönetim ne yapsın. 18.5 milyon Euro’luk Lincoln’un yanına bir de Ronaldinho ile Kaka’yı mı alsın, ne ile alsın, nasıl alsın, neden alsın?
Taraftar olmazsa, olmaz.
Gençlerbirliği futbolcuları bildiğimiz kimliklerinden o kadar uzaktı ki! İlk şutlarında golü buldular, otuz metreye gömülüp kaldılar. Barış iki pozisyonda felaket kötü vurdu, Hakan Balta, Lincoln’ün ağzına soktuğu topta arkadaşına; “kötünün de kötüsü” var dedirtti. Mehmet Topal, biraz da şansıyla golü buldu. Serkan ile öne geçen Galatasaraylı’lar, 45’e kadar ikisi Gökhan tarafından kurtarılan toplam üç pozisyon daha kullanamadılar. 50’de Lincoln’ün golüyle rahatladılar, kalan sürede kayda değer tek not, Aytekin Durmaz’ın Galatasaray’ın net penaltısını çalmayışıydı.
Kalli takımını güçlü rakiplere karşı çift, sistemin ezdiği takımlara karşı tek ön liberoyla oynatsın
Kötü futbola rağmen ligin en çok pozisyon yakalayan futbolcularına bıkana, kusana kadar son vuruş çalıştırsın.
Son on dört haftada takımını beşinci hocayla çıkaran İlhan Cavcav, suçu artık hocalarda değil kendinde arasın.