ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Kalli borçlu

21.09.2007

UEFA sıralamasında 157. dahi olsa Sion'a karşı tek ön liberolu bir düzenle başlamak, üstüne kağıttan bir sol koridor hazırlamak bile teknik adama eleştiri yağdırmaya yetecek hatalar manzumesi değil midir.

UEFA sıralamasında 157. dahi olsa Sion’a karşı tek ön liberolu bir düzenle başlamak, üstüne kağıttan bir sol koridor hazırlamak bile teknik adama eleştiri yağdırmaya yetecek hatalar manzumesi değil midir. Üstelik sol stoper Servet, kırık kaburga ile oynar, sağa-sola dönemez, hava topu alamazken!
Feldkamp bu tercihleri yapınca Beşiktaş’ın elediği Zürih’in hem de deplasmanda beşlediği Sion yürüye yürüye geldi, 30 dakikada Galatasaray’ı üçledi. Ne zaman Carrusca ile Ayhan değişti, Hasan biraz içeri girdi, Galatasaray’ın oyunu nispeten bir şeye benzedi. İsviçreliler 3 gol buldular, Galatasaray’ın turunu riske sokacak bir o kadar da net pozisyon harcadılar. Sol koridor iptal, defans bu kadar dağınıkken elde edilen bu skor hem turun müjdecisi, hem de ne yapmamak gerektiğinin örneğidir. Tek adamla duruyordu Sarı-Kırmızılılar orta sahada ve ayakta. Lincoln’ün iki adamla kontrol edildiği, oyuna yön veremediği dönemde Linderoth taşıdı takımı. Son derece sağlam karakterli İsveçliyi kesici biliyorduk. O, hem rakibi karşıladı, hem atakları hazırladı, bir gol attı, 2 gollük şut daha atarken 3 de gol olabilecek pas yaptı. Aynı zamanda temponun en yüksek olduğu dönemde rakibin müthiş kontratağını kesen son adamdı. Galatasaray zayıf rakibini 3-2’den sonra yıkabilecek pozisyonlar da yakaladı. Hakan’ın vurmadığı 2 pozisyon dışında Lincoln 2, Hakan ve Ümit Karan da birer fırsatı değerlendiremediler. Herkesin Hakan’dan beklediği, topa basıp pozisyon harcamasındansa vurması! Vursa kaçabilir ama golde olabilir, biraz güven! 
Feldkamp, bu kaliteli kadro ile yaşattığı mağlubiyetten sonra ülkeye puan, Galatasaray taraftarına ve camiasına prestij borçlu.

0 YORUM