ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Hatadan dönünce

30.11.2007

Futbolu sportif bir heyecan ya da eğlence olmaktan çıkartıp, işkenceye çeviren bir ilk devreydi. Ve sebebi kesinlikle futbolcular değildi!

Futbolu sportif bir heyecan ya da eğlence olmaktan çıkartıp, işkenceye çeviren bir ilk devreydi. Ve sebebi kesinlikle futbolcular değildi!
Süper Lig’de liderlik her ne kadar çok önemli olsa da, “Avrupa Fatihi” Galatasaray’ın koca bir 45 dakika rakip kaleye şut dahi atamadığı bir maçı hatırlayanınız var mı?
Avrupa’daki hemen hemen bütün futbolseverlerin tanıdığı Hakan Şükür, Nonda ve Ümit Karan gibi 3 önemli santrforu kulübede tutup, Trabzon maçında görevini fazlasıyla yapan, ancak rakip stoperler için asla bir tehdit olmayan, topu saklayamayan, sırtı dönük oynayamayan ve ancak boş alan bulduğunda etkili olabilecek Serkan’ı tek forvet oynatmaktaki inadın sebebi ne ki?
Hücum bölgesine hiç giremeyen, tek atak bitiremeyen Galatasaray’ın hamlesiz futbolu bir santrforun oyuna girmesiyle değişti. O santrfor dün gece Hakan’dı. Onla Serkan nefes aldı, rakip stoperler dağıldı. Serkan bir gol atıp, bir de penaltı yaptırdı. Hoş bu iki golün ilkinde yardımcı, ikincisinde orta hakemin hoşgörüleri vardı... Üçüncü golde ise Hakan’ın şık kafası...
Bence de, Avrupa Kupası’nda kazanılan bir maçın kritiği böyle olmaz. Ama çok büyük yatırımlarla oluşturulan bir takım böyle oynamaz...
Yine de gol yemeden maç bitirmek önemli. 4’lü savunma iyice oturdu... Orkun ve Mehmet Topal büyük ihtimalle formalarının sahibi oldu. Tek sorun; diziliş. 4-1-3-2’de ileri ikili Serkan ve Arda olmaz! 3 santrfordan 2’si oynar Lincoln ve Arda da şov yapmakla kalmaz, ileridekileri kral yapar.
Avusturya Wien galibiyetini bekleyeceğiz...

0 YORUM