ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Güzel kura

01.09.2007

Destansı şampiyonluk yürüyüşünde Galatasaray'ın iki kere 4'lediği Sion bu turdaki kolay rakip.

Destansı şampiyonluk yürüyüşünde Galatasaray’ın iki kere 4’lediği Sion bu turdaki kolay rakip. Slaven kapalı kutu olduğu için daha endişe vericiydi. Artık aşağı yukarı her takım futbol oynuyor, mücadele ediyor, ama ciddi bir konsantrasyon problemi yoksa ve maç içinde olağanüstü gelişmeler yaşanmazsa Tromso gibi felaketler 7 yılda bir yaşanıyor. Galatasaray’ın, Sion’u 10 sene önce 2 maçta da 4’er golle geçmesi ölçü değil. Ölçü; Şampiyonlar Ligi’nin ön elemesinde Beşiktaş’tan evinde son dakika golüyle 1 puan alan, İstanbul’da da tarihi farktan kurtulan eski Zürih’in iki hafta evvel Sion’u 5’lemiş olması. Beşiktaş’ın elediği Zürih’e 5’lenen Sion, elbette saygı değer bir rakiptir, ama korkulacak bir takım değildir, olamaz! Eğer Sion da geçilemeyecek bir rakip ise Leverkusen, Villarreal, Zenit ve Everton’lı olası gruptan nasıl çıkılacak, Devler Ligi gruplarında 3. olup yarışa UEFA’da devam edecek 8 takımla nasıl yarışılacak!
Galatasaray’ın meselesi rakipleri değil, kendi oyun felsefesidir, kadro derinliğidir. Yıllar sonra yeniden hem klas, hem deneyimli, hem de başarıya aç bir kadro oluşturuldu. şablon 3 aşağı 5 yukarı belirlendi. İlk maçların aksine defanstakiler hücuma çıkmaya, Hakan oyunu daraltmaya başladı. Lincoln gibi dünyanın her takımında oynayabilecek olağanüstü yetenekli bir beyin var. Nonda ile hücumdaki alternatif sayısı ve kalite de arttı. İş, Feldkamp ile futbolculara kaldı. Yolları açık...
Otoritelerin büyük çoğunluğu tarafından Türk futbol tarihinin gelmiş geçmiş en büyük futbolcusu olarak gösterilen şükür, Avrupa kupalarındaki 37. golünü kariyerine yakışır şıklıkta filelere gönderdi. Kırılmadık tek rekor var; Tanju Çolak’ın Süper Lig’de attığı 240 gol. Hakan, taraftarın ve gazetecilerin 1.5 senedir beklediği o golü bugün ya da yarın atacak ve herkes onu kutlayacak. Gazeteciler niye mi kutlayacak? Çünkü 241 gol tarihi bir olay. Bir senedir “Kral’ın rekor günü” anonsu yapılıyor, beklenen olmuyor. Öyle görkemli bir kariyere yakışacak ve rekor kırmayı sağlayacak gol de, Tanju’nun, Yusuf’un çizgide bıraktığı topa dokunmasıyla attığı gol gibi değil, en azından Slaven maçındaki gibi olmalı. Ya da Hakan’ı dünyaya tanıtan kafa vuruşlarıyla. Rekora jeneriklik bir gol yakışır. 

0 YORUM